Emre Mor’dan Samimi Açıklamalar

Bu sezon Süper Lig temsilcisi Fatih Karagümrük’te gösterdiği başarılı performans sayesinde belki de kariyeri başladıktan sonra ilk kez bu kadar olumlu bir şekilde basında yer alan Emre Mor, geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalının konuğu oldu. 24 yaşındaki yetenekli oyuncu kariyerinin dönüm noktalarından, bu zamana kadar yaşadığı olumsuzluklara kadar pek çok konuyla alakalı olarak çok samimi açıklamalar yaptı ve geleceğe dair taşıdığı inancıyla kendisinden ümitli olanları daha da ümitlendirdi.

Kötü Çevre

Bu sezon Celta Vigo tarafından 3’üncü kez bir başka takıma kiralanan Emre Mor, Süper Lig temsilcilerinden Fatih Karagümrük ile anlaştıktan sonra kariyerinde tam anlamıyla yeni bir sayfa açmayı başardı.

Özellikle takımda Volkan Demirel döneminin başlamasıyla birlikte yükselişe geçen 24 yaşındaki oyuncu son olarak oynadığı Kayserispor maçında attığı 3 golle takımına galibiyeti getirirken kariyerinde de bir ilki başardı.

Kariyeri boyunca bir elin parmaklarını geçmez gol atan bir oyuncunun tek bir maçta 3 gol atabiliyor hale gelmesi de basının dikkatini çekti. Milli Takım arasında bir televizyon kanalına önemli açıklamalarda bulunan yetenekli oyuncu, kariyerinin ilk döneminin hatalarla dolu bir dönem olduğunu kabul etti.

Çok erken bir yaşta kendisine çok fazla sorumluluk yüklendiğini savunan 24 yaşındaki yetenekli oyuncu, yanında ailesinin de olmamasının çok fazla etkisi olduğunu dile getirdi. Bu bağlamda yaptığı her hatanın tüm futbol kamuoyu tarafından atılan bir tokatla cezalandırıldığını belirterek aslında kariyerine dair bir gerçeği de ortaya koyan yetenekli oyuncu, bu döneme kadar iyi bir çocuk olarak düşünülmediğini farkında olduğunu ifade etti.

Kariyerinde ikinci bir şansı yakaladığını ve bu şansı değerlendirmek adına çalışmalarına devam ettiğini belirten Emre Mor’un en önemli açıklamalarından birisi de sosyal çevresinde yaptığı değişikliklere dairdi.

Bundan öncesinde genç bir oyuncu olarak sosyal çevresini düzenleme konusunda başarılı olamadığını dile getiren Emre Mor, artık çok daha sakil bir hayat yaşadığını ve kafasını tamamen futbola odakladığını dile getirdi.

Hayatın Parçası

Emre Mor’un yaptığı bu açıklamalar kamuoyunda da geniş yer buldu. Daha 24 yaşındaki bir oyuncunun sanki kariyerinin son demlerine gelmiş bir futbolcu kadar badire atlatmış olmasında açıkçası basının ciddi bir payı var.

Öte yandan Emre Mor’un da yaptığı hataların farkına varmış olması oldukça değerli. Hatırlanacağı üzere daha çocuk yaşta Borussia Dortmund’un formasını sırtına geçiren Emre Mor ile alakalı en önemli açıklamalardan biri Thomas Tuchel’den gelmişti.

O dönem Alman devinin teknik direktörlüğünü yapan Tuchel, Emre Mor’un yetenek konusunda herhangi bir probleminin olmadığını ancak profesyonel zihniyete kavuşabilmek açısından çok fazla aşama kaydetmesi gerektiğini dile getirmişti.

Emre Mor adına bu konuda bir gelişim yaşandığı kesin ancak bu durumun ne kadar uzun süreceği Emre’nin kariyerinde akıbeti belirleyecek.