Emre Mor’un Milli Takım Hasreti

Kayserispor maçında attığı 3 gol Emre Mor’u futbolun ve basının gündemine bu sefer olumlu bir şekilde taşırken maçın oynandığı gün Milli Takım kadrosu açıklanmış ve 24 yaşındaki oyuncunun kadroya alınmadığı görülmüştü. Yetenekli oyuncunun bu sezona dair en büyük hayallerinden birisi adına biraz daha beklemesi gerekiyor ancak Portekiz karşısında alınan 3-1’lik mağlubiyette Emre Mor’un yedek kulübesinde olması gerektiğine dair düşünenlerin sayısı da hiç az değildi.

Hak Edilen Davet

Bu sezon Süper Lig ekibi Fatih Karagümrük ile el sıkıştıktan sonra çok uzun bir süredir düşüşte olan kariyerini toparlama fırsatı bulan Emre Mor ile alakalı olarak her zaman olduğu gibi bir tartışma sürüyor.

24 Mart tarihinde oynanan maçta Portekiz’e 3-1 mağlup olarak Dünya Kupası’na gitme hayallerini ertelemek zorunda kalan Türkiye Milli Takımı’nda teknik direktör Stefan Kuntz’un kadro tercihleri tartışılıyor.

Sol kanat bekinde Berkan Kutlu’nun değerlendirilmesi, üçlü savunma tercihinin en önemli noktalarından biri olan orta sahada Hakan ve Orkun’dan oluşturulan tandem ve oyuncu değişiklikleri Alman teknik direktöre yöneltilen eleştiriler oldular.

Bununla birlikte her zaman olduğu gibi hem aday kadroda hem de maç sonrasında bazı oyuncuların neden değerlendirildiği veya değerlendirilmediği bu maçtan sonra da tartışıldı. Kadroya alınmasına rağmen süre bulamayan Abdülkadir Ömür ve Kayserispor karşısında attığı 3 golle ne kadar formda olduğunu gösteren Emre Mor bu tartışmaların aktörleri olan 2 oyuncu oldular.

Fatih Karagümrük’ün başına Volkan Demirel’in gelmesinden sonra çok iyi bir yükseliş yakalayan Emre Mor kariyerinde ilk kez hat-trick yaptığı bir dönemde Milli Takım kadrosuna alınmadığı için hayal kırıklığına uğramış olabilir.

Bu fikre karşı çıkanlar ise Portekiz gibi bir takıma karşı sadece bu dönemde iyi bir performans sergiledi diye Emre Mor’un Milli Takım forması giymeyi hak ettiği konusunda kuşkularını belirtmeye devam ediyorlar.

5 Sene

Bununla birlikte Milli Takım formasını sırtına çok erken geçiren oyunculardan biri olan Emre Mor, 2017 senesinden bu yana hiçbir Milli Takım müsabakasında Ay-Yıldızlı forma giyme şansını yakalayamadı.

Her geçen gün daha da büyüyen hasretini dindirmek adına çalışmalarına devam eden 24 yaşındaki yetenekli oyuncu son haftalarda gösterdiği performansını devam ettirmesi durumunda bu sene içerisinde kendine yer bulabilir görünüyor.

Bir bakıma bu Milli Takım durumu dahi Emre Mor’un kariyerinin bir özeti olarak nitelendirilebilir. Birçok oyuncunun Emre’nin şu andaki yaşında ilk davetini aldığı Milli Takım’a 24 yaşında bir oyuncu olarak 5 senedir katılamayan yetenekli oyuncunun bu bağlamda hataları oldukça fazlaydı.

Ancak herkes gibi Emre Mor da ikinci bir şansı hak ediyor ve gösterdiği olgun performansı olgun bir tavırla birleştirmesi durumunda Stefan Kuntz’un yetenekli oyuncuya bir şans tanımaması adına gerekçe söz konusu değil.