Emre Mor’un Bonservisi Alınıyor

Bu sezon Fatih Karagümrük forması altında gösterdiği başarılı performansla kendisinden beklenen seviyelere dönebileceğine dair sinyalleri veren Emre Mor, performasının karşılığını alacak gibi görünüyor. Volkan Demirel yönetiminde oldukça iyi işler çıkartan yetenekli oyuncunun bonservisi İspanyol temsilcisi Celta Vigo’dan alınacak ve 24 yaşındaki oyuncu gelecek sezonlarda da İstanbul temsilcisinin formasını giyecek.

Başarı Merdivenleri

Türk futbol tarihinin belki de en heyecan verici yeteneklerinden birisi olmasına rağmen kişisel sorunları ve disiplinsiz yapısı nedeniyle bir türlü bu yeteneğin karşılığını veremeyen Emre Mor, kariyerinde birçok ilki yaşadığı Fatih Karagümrük’te kendini beğendirmeyi başardı.

24 yaşındaki oyuncu Süper Lig temsilcisinde oldukça dikkat çekici bir performans sergiledi ve bu performans onun kendisinden beklenen seviyelere dönebileceğine dair sinyaller vermesi olarak algılandı.

Bilhassa Kayserispor karşısında attığı 3 golle kariyerinde bir ilki başarınca öne çıkan Emre Mor bir dönem basının gündemine de oturmuştu. Bu açıdan da bir ilki yaşayan Emre, kariyerinde ilk kez olumlu ifadelerin geçtiği haberlerin öznesi olmayı başarmıştı.

Sezona şu an Alanyaspor’u yöneten Francesco Farioli’nin yönetiminde başlayan yetenekli oyuncu, İtalyan teknik adam döneminde de beklentilerin altında kalmıştı ancak Volkan Demirel’in takımın başına geçmesiyle birlikte işin rengi değişti.

Genç teknik adam yönetiminde oldukça iyi işler çıkartan Emre Mor’un bu performansı belki de son şansı olarak nitelendirilen Fatih Karagümrük’te kalmasını sağlayacak. İstanbul temsilcisi oyuncuyu kiralık olarak transfer ettiği İspanyol temsilcisi Celta Vigo ile masaya oturacak ve bonservis bedelinde sağlanacak anlaşmadan sonra Emre Mor Fatih Karagümrük’ün tapulu oyuncusu olacak.

Kariyerinin En İyi Performansı

Kariyeri boyunca Borussia Dortmund, Celta Vigo, Olympiakos, Galatasaray gibi üst seviye takımların da formasını giyen Emre Mor bu takımların hepsinde performansından daha ziyade çıkardığı sorunlarla öne çıktı ve bu durum oyuncunun kariyerinde erken bir final riskini oluşturdu.

Bununla birlikte Fatih Karagümrük’te bu sezon gösterdiği performans sayesinde Emre Mor tekrardan yükselişe geçti.

Şu ana kadar Süper Lig’de 23 maça çıkmayı başaran 24 yaşındaki oyuncu bu maçlarda 4 gol ve 2 asistlik performans sergilemeyi başardı. Türkiye Kupası’nda da 3 maça çıkan oyuncu Konyaspor maçında 1 gol ve 1 asist üretmiş ve Yeşil Beyazlı takımın kupa dışına itilmesini sağlamıştı.

Özellikle Kayserispor karşısında gösterdiği performansla spot ışıklarını üstüne çeken Emre adına işler artık daha iyi gidiyor gibi görünüyor. Başarılı olabileceği bir ortama giren Emre, herhangi bir taraftar baskısı altında kalmayacak.

Bununla birlikte yetenekli oyuncunun basına verdiği demeçlerde de geçmiş kariyerinden ciddi bir pişmanlık duyduğu anlaşılıyor. Oldukça yetenekli bir oyuncu olmasına rağmen gerek ailesinden getirdiği sorunlar, gerekse de şöhretin verdiği sıkıntıları yönetmeyi başaramayan yetenekli oyuncu artık Türkiye Milli Takımı’na geri dönmenin hesaplarını yapmaya başladı.