Emre Mor’un Çalıştığı Teknik Direktörler

Üstün yeteneklerinin hissettirdiği yüksek potansiyel sayesinde birçok farklı takım tarafından denenen ve çok önemli teknik adamlarla çalışan Emre Mor, kariyerinde çok ilginç bir yükseliş yaşadı. Dünya’nın en ünlü teknik direktörlerinin de öğrencisi olan 24 yaşındaki oyuncu, ilk teknik direktörlük deneyimini yaşayan Volkan Demirel’in öğretmenliğinde oldukça iyi bir performans göstermeye başladı. Bununla birlikte yetenekli kanat oyuncusunun özgeçmişine bakıldığı zaman görülen teknik adamlara da bir göz atmakta fayda var.

Kabarık Liste

Bu sezon Süper Lig ekiplerinden Fatih Karagümrük’te gösterdiği performansla Milli Takım’a seçilme şansını arttıran Emre Mor, kariyerinin ilk gününden bu yana eleştirilerin odağından kurtulamadı.

24 yaşındaki yetenekli oyuncunun üstün yeteneklerine ve gösterdiği potansiyeline rağmen kendisine bağlı sebeplerden kaynaklı olarak bir türlü kendini gerçekleştirememesi ve hatta her geçen gün geriye gitmesi onun eleştirilmesindeki en temel sebepti.

Bununla birlikte artık belirli bir yaşa gelen Emre’nin oyununda da kendisinde de fiziğinde de bir olgunlaşma olduğu kesin. Ancak işin garip tarafı Emre Mor’un bu olgunlaşması ilk teknik direktörlük deneyimini yaşayan Volkan Demirel’in döneminde gerçekleşti.

Emre Mor’un çalıştığı hocalara bakıldığı zaman listenin oldukça kabarık olduğu görülüyor. Şimdilerde emekliliğinin tadını çıkaran Juan Carlos Unzue ile 27 maça çıkan Emre Mor, en çok İspanyol hocayla çalıştı.

Listenin iki numarasında ise Şampiyonlar Ligi’nin son şampiyonu Chelsea’de başarılı bir performans sergileyen Thomas Tuchel yer alıyor. Emre’nin Danimarka’dan ayrıldıktan sonra ilk durağı Borussia Dortmund olmuştu. O dönemde Alman devini çalıştıran Thomas Tuchel, Emre Mor’un yetenek açısından hiçbir problemi olmadığını ancak geliştirmesi gereken pek çok tarafı olduğunu dile getirmişti.

Tedrisat

Türkiye’ye ilk kez geldiğinde bir devin, Galatasaray’ın formasını giyen Emre Mor, Sarı Kırmızılı forma altında da pek etki yaratamadı. Kendisini Milli Takım’a da seçen hocası Fatih Terim tarafından bir şans daha verilen 24 yaşındaki oyuncu bu şansı değerlendirmek konusunda da oldukça hoyrat davrandı.

Kariyeri boyunca 8 gol atan ve 10 asist yapan Emre Mor’un hiçbir gol katkısı sunamadığı takımlardan biri olan Galatasaray’da gösterdiği performans nedeniyle Sarı Kırmızılı takımdaki kariyeri de pek uzun sürmedi.

Emre Mor’un kariyerindeki en iyi dönemlerden birini geçirmeye devam ettiği Fatih Karagümrük’te iki farklı teknik direktörle çalıştığını hatırlatmakta fayda var. Sezona Francesco Farioli yönetiminde başlayan 24 yaşındaki oyuncu, İtalyan teknik adamın yönetiminde çıktığı 10 maçta 448 dakika süre bulabildi ve hiçbir gol katkısı sunamadı.

Volkan Demirel ile de birlikte 10 maça çıkan Emre Mor, bu 10 maçta 2 gol ve 2 asistlik katkı sağlayarak göze giren bir iş yaptı. Yetenekli oyuncunun Volkan Demirel ile iyi bir ilişki kurduğu ve hocasının komutlarını yerine getirmek konusunda genel olarak davrandığının dışında oldukça sorumlu davrandığını dile getirmekte fayda var.