Emre Mor’un Galatasaray Performansı Nasıldı

Türkiye; Emre Mor’u 2016 yılında tanıdı. O dönem Türkiye A Milli Futbol Takımı’nı çalıştıran Fatih Terim; Euro 2016’ya katılacak geniş kadroya sürpriz bir ismi dahil etti. Kimsenin tanımadığı 19 yaşındaki gencin nasıl bir performans göstereceği merak ediliyordu. Emre Mor; turnuva öncesi hazırlık maçlarında gösterdiği performansla dikkat çekti. Fatih Terim; genç futbolcuyu Euro 2016’ya götürdü. Emre Mor; hem takımımızın hem de turnuvanın en genç isimlerinden birisi olarak dikkat çekti.

Emre Mor’un Futbol Kariyeri Nasıl Başladı

24 Temmuz 1997 tarihinde dünyaya gelen genç oyuncu; 1.69 boyundadır. Özellikle sağ ve sol kanatta etkili bir performans gösterir.

Emre Mor; Danimarka doğumludur. Babası Türk, annesi ise Makedondur. Futbola 2006 yılında henüz dokuz yaşındayken başlamıştır. Emre Mor’un kaderini değiştiren şey Danimarka’nın Nordsjaelland takımına transferi oldu. 2015 yılının Kasım ayında A takıma yükseldi. İlk sezonunda iyi bir performans sergiledi. 13 maçta 973 dakika süre aldı. İki gol atıp iki asist yaparak bilhassa dönemin milli takım teknik direktörü Fatih Terim’in dikkatini çekti.

Emre Mor; milli takım formasını ilk defa 29 Mayıs 2016 tarihinde oynanan Karadağ maçında giydi. Milli takım; bu maçı 1-0 kazanırken oyuna ikinci yarıda giren Emre Mor’un yetenekleri herkesin dilindeydi. Genç futbolcu; Slovenya ile oynanan hazırlık maçında da 45 dakika forma şansı buldu. Türkiye; Euro 2016’da başarısız oldu. Milli takımımız; ilk maçında Hırvatistan’a 1-0 yenildi. Ardından, ikinci maçta İspanya’ya 3-0 yenilerek gruptan çıkma şansını mucizelere bıraktı. Türkiye; son maçında Çek Cumhuriyeti ile karşılaştı. İlk iki maçta çok az süre alabilen Emre Mor; Çek Cumhuriyeti maçına ilk 11’de başladı. Bir asist yaparak farkını ortaya koydu.

Emre Mor Galatasaray’da Beklentileri Karşılayamadı

Genç futbolcu; 2016 yılının Temmuz ayında 9 milyon 750 bin Euro karşılığında Almanya’nın Borussia Dortmund takımına transfer oldu. Ancak, bu macera; Emre Mor için pek iyi geçmedi. Genç futbolcu; 2016 – 2017 sezonunda 19 maçta forma giydi. Yalnızca bir gol atıp iki asist yaparak beklentilerin gerisinde kaldı.

Borussia Dortmund; Emre Mor’u 2017 yılının Ağustos ayında 13 milyon Euro karşılığında İspanya’nın CeltaVigo takımına sattı. Emre Mor; İspanyol kulübünde de ilk 11 oyuncusu olmayı başaramadı. Hatta, özel hayatındaki problemlerinden dolayı bir dönem kadro dışı kaldı.

Emre Mor; 2019 – 2020 sezonunun başında Galatasaray’a kiralandı. Herkes, Emre Mor’un Fatih Terim yönetimindeki Galatasaray kadrosunda parlayacağını düşünüyordu. Emre Mor; hazırlık maçlarındaki oyunuyla sarı kırmızılı taraftarları heyecanlandırdı. Attığı çalımları, kolaylıkla adam eksiltmesi ve daha birçok özelliği ile fark yaratacağını hissettiriyordu. Ancak, genç futbolcu; kendisine verilen şansları iyi kullanamadı. Galatasaray formasıyla 17 maçta 592 dakika süre aldı. Gol veya asist katkısı veremediği için devre arasında geri gönderildi.