Emre Mor’un Hayal Kırıklığı

Bu sezon Fatih Karagümrük formasıyla kariyerinin en başarılı dönemini geçiren Emre Mor ile alakalı olarak hem oyuncunun kendisi hem de teknik ekipten isimler hep aynı açıklamayı yapmışlardı. 24 yaşındaki oyuncu kariyerinin ilk döneminden ciddi bir pişmanlık duyuyor ve bin bir zahmetle katılabildiği Milli Takım formasına en kısa sürede geri dönebilmeyi hedefliyordu. Ancak Uluslar Ligi için aday kadroyu açıklayan A Milli Takımlar Teknik Direktörü Stefan Kuntz, yetenekli oyuncuyu yine kadroya davet etmedi ve bu durum hem oyuncuda hem de kulübünde çok ciddi bir tepkiyi ortaya çıkardı.

Şimdi Değilse Ne Zaman

Bu sezon Süper Lig ekiplerinden Fatih Karagümrük forması altında gerçekten çok başarılı bir performans sergileyen Emre Mor, kariyerinin en iyi sezonunu geride bırakmış olmanın tatlı yorgunluğunu hissediyor.

24 yaşındaki oyuncu kariyerinin daha da geriye gitmemesi adına son şans görülen Fatih Karagümrük durağında gerçekten iyi işler çıkardı ve nihayet yetenekleriyle katkısını buluşturabildi. İstanbul temsilcisinin en önemli hücum silahlarından biri haline gelen Mor, takımına pek çok maçta puan veya puanları tek başına getiren oyuncu olmayı başardı.

Kariyerinin bu noktalara kadar gerilemiş olmasında en büyük sorumluluğun kendisine ait olduğunu bilen yetenekli oyuncu bu durumdan kaynaklı yaşadığı pişmanlığı da dürüstçe ifade etmişti. Nitekim Teknik Direktör Volkan Demirel de oyuncunun Milli Takıma geri dönebilmek adına mücadele ettiğini ve yakın zamanda istediğine kavuşacağı konusunda bir inanç taşıdığını dile getirmişti.

Ancak ne Emre Mor’un ne de Volkan Demirel’in inancı gerçeğe dönüşmedi. Haziran ayında oynanacak Uluslar Ligi maçları için açıklanan kadroda Emre Mor’a yer verilmedi. Bu durum A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz özelinde eleştirilerin artmasına neden olurken, Fatih Karagümrük kulübü de yetenekli oyuncunun seçilmemesiyle alakalı sert bir eleştiri yaptı.

Kulüp düzeyinde gelen bu eleştiriye henüz bir cevap verilmiş değil. Ancak başarılı bir sezon geçiren Emre Mor’un kulübüne yaptığı katkı düşünüldüğünde Fatih Karagümrük kulübünün bu beklenti içerisine girmesi de çok normal bir şekilde karşılanmalı.

Kamuoyu Arkasında

Öte yandan Emre Mor’un Milli Takıma seçilmemiş olmasıyla alakalı kızgınlık yaşayanlar sadece Fatih Karagümrük yöneticileri ya da taraftarları da değil. Oyuncunun bu sezonki performansından heyecan duyan ve onu Milli Takım forması altında görmek isteyen futbolseverler de neden bu tercihin yapıldığını anlamak konusunda güçlük çekiyorlar.

Nitekim sosyal medya siteleri üzerinden yapılan eleştirilere bakıldığı zamanda da Emre Mor ile alakalı olarak ciddi bir desteğin ortaya çıktığı görülüyor. 24 yaşındaki oyuncunun kariyerinin en formda dönemlerinden birinde kadroya alınmamasına anlam veremeyen futbolseverler, en azından bir alternatif olarak oyuncunun değerlendirilebileceği konusunda hemfikirler.

Öte yandan Stefan Kuntz’un davet standartları görünene göre Emre Mor’un yapabildiklerini de karşılamayacak kadar yüksek.