Emre Mor’un Hayran Olduğu Oyuncular

Bu sezon Süper Lig’de oynadığı maçlarda çok iyi bir performans sergileyen Emre Mor adına işler oldukça iyi gidiyor. Basının belki de ilk kez olumlu bir haber yapmak adına kullandığı 24 yaşındaki yetenekli oyuncu geçtiğimiz günlerde TRTSPOR’a önemli açıklamalarda bulunurken, kariyerinde kendisini etkileyen ve idol olarak gördüğü bazı oyunculardan da söz etmişti. Bu açıklamalarda ismi geçen iki isimden biri Lucas Biglia, diğeri ise Cristiano Ronaldo oldu.

Maestro

Bu sezon Fatih Karagümrük ile el sıkıştıktan sonra hem Ziraat Türkiye Kupası’nda hem de Süper Lig’de kimsenin beklemediği bir performans gösteren Emre Mor adına peri masalı yaşanıyor denilebilir. 24 yaşındaki yetenekli oyuncu kariyerinin bu döneminde belki de ilk kez kafasını tamamen futbola vermeye başladı ve bu durumun meyvelerini topluyor.

Hâl böyle olunca Emre Mor’a olan ilgi de arttı ve birçok basın kuruluşu yetenekli oyuncuyla temas kurmaya başladı. Bu kurumlardan biri olan TRTSPOR’a önemli açıklamalar yapan Emre Mor, hayranı olduğu isimlerden biri olan Lucas Biglia’ya değinmeden duramadı.

24 yaşındaki kanat oyuncusunun takım arkadaşı olan Lucas Biglia, çok uzun süre İtalya’nın farklı takımlarında forma koşturduktan sonra Fatih Karagümrük’te esen İtalyan rüzgârının getirdiği isimlerden biri olmuştu.

36 yaşındaki oyuncu top tekniği, oyun kurma yeteneği ve tecrübesiyle İstanbul temsilcisinin en önemli isimlerinden biri haline gelirken Emre Mor da yetenekli takım arkadaşının şu an dahi Real Madrid gibi önemli bir kulüpte rahat bir şekilde forma giyebileceğini dile getirmişti.

Geçen sezonun başında Fatih Karagümrük formasını sırtına geçiren Biglia, bu sezon 29 resmi maçta 1 gol ve 5 asistlik katkı sağlamayı başardı.

Efsanevi İdol

Öte yandan Emre Mor kariyerinde idol olarak belirlediği ismin de futbolun yaşayan efsanesi Cristiano Ronaldo olduğunu belirtti. Borussia Dortmund’da forma giydiği dönemde karşı karşıya da geldiği Ronaldo’ya çocukluğundan bu yana hayranlık duyduğunu dile getiren Emre Mor, bir dönem Ronaldo’nun ezeli rakibi Lionel Messi’ye benzetiliyordu.

Kısa boyu, dar alanda adam geçme yeteneği ve oyun yapısıyla Türk Messi olarak adlandırılan Emre Mor adına işler o kadar iyi gitmedi ve oyuncunun seviyesi her geçen sezon daha da geriledi ancak Fatih Karagümrük’te gösterdiği performansın umut verici olduğunu dile getirmek yanlış olmaz.

Milli Takım arasından önce oynanan son maçta Kayserispor ağlarına 3 gol göndererek kariyerinde bir ilki başaran 24 yaşındaki yetenekli oyuncu, 31’inci haftada oynanacak müsabakada Türkiye’deki ilk takımına karşı sahaya çıkacak.

Daha da genç bir oyuncuyken kendisini tercih eden Fatih Terim sayesinde Galatasaray formasını sırtına geçiren Emre Mor, uzun bir aradan sonra tekrar Galatasaray stadında sahada olacak gibi görünüyor.

Bununla birlikte bakalım bu buluşmadan mutlu ayrılan taraf Emre Mor mu Galatasaray mı olacak?