Emre Mor’un İşi Yeni Transferlerin Ardından Zora Girebilir

Fenerbahçe; son yılların en hareketli transfer dönemini geçiriyor. Sarı lacivertli takım; şu ana kadar kadrosunu başta Emre Mor olmak üzere Bruma, Luan Peres, Joao Pedro, Lincoln, Willian Arao, Gustavo Henrique, Tiago Çukur ve Joshua King ile güçlendirdi. Ancak, Fenerbahçe; UEFA Şampiyonlar Ligi ön elemesinde Dinamo Kiev’e yenilerek taraftarlarını yeni sezon öncesinde şok etti.

Fenerbahçe’nin Dinamo Kiev maçında almış olduğu sonuç; eleştiri oklarının bir anda Portekizli teknik adam Jorge Jesus’a yönelmesine neden oldu. Bilhassa Emre Mor’un ikinci yarının başında oyuna girmesine rağmen 77. dakikada oyundan çıkarılması çok fazla eleştirildi. Genç oyuncunun Fenerbahçe’deki geleceği tartışmalı hale geldi.

Emre Mor Jorge Jesus’un Planları Arasında Yok!

Emre Mor; yakından takip edenlerin bildiği üzere geçtiğimiz haftalarda Fatih Karagümrük’e 2 milyon Euro ödenerek transfer edildi. Ayrıca, Fenerbahçe; Emre Mor’un sonraki satışından Fatih Karagümrük’e pay vermeyi taahhüt etti. Genç futbolcu; Fatih Karagümrük’te ortaya koyduğu performans ile umut vermişti. Herkes, 25 yaşındaki futbolcunun Fenerbahçe’de daha güzel işler yapacağını düşünüyordu.

Emre Mor; sarı lacivertli takımın hazırlık kampına katıldı. Ancak, antrenmanda almış olduğu darbe dolayısıyla bir süre takımdan ayrı kaldı. Bu durum; oyuncunun takım arkadaşlarından geri kalmasına neden oldu. Ayrıca, Jorge Jesus’un taktik idmanlarına katılamaması; Emre Mor’u olumsuz etkiledi. Genç oyuncu; her ne kadar Dinamo Kiev maçlarına kadar hazır hale gelse de hocasının gözüne girmeyi başaramadı.

Jorge Jesus; Dinamo Kiev maçının ardından kendisine Emre Mor ile ilgili olarak yöneltilen soruya ilginç bir cevap verdi. Oyuncunun oyundan alınmasının tamamen kendi kararı olduğunu dile getirdi. Emre Mor’un sakatlıktan yeni çıktığı için maç kondisyonunun olmadığını ifade etti. Bu yüzden, oyuncuyu yarım saat oynattıktan sonra çıkarmayı tercih ettiğini belirtti. Bu durum; Jorge Jesus’un Emre Mor’a ilerisi için de olumlu bakmadığına dair bir işaret olarak yorumlandı.

Fenerbahçe Forvet Transferi Yapmaya Hazırlanıyor

Sarı lacivertli takımda transfer bitmeyecek gibi duruyor. Dinamo Kiev maçında forvette yaşanan sıkıntılar taraftarları çileden çıkardı. Tek forvet olarak maça çıkan Enner Valencia’nın penaltı kaçırması ve genel olarak başarısız performans ortaya koyması tepki topladı. Bunun yanı sıra, Diego Rossi’nin birçok pozisyondan yararlanamaması da taraftarları çıldırttı.

Fenerbahçe; önümüzdeki günlerde en az bir forvet oyuncusunu kadrosuna katacak. Hatta, Ali Koç’un iki forvet istediği kulislerde dile getiriliyor. Serdar Dursun, Mergim Berisha, Tiago Çukur, Enner Valencia gibi forvetlere sahip olan Fenerbahçe’de gelen transferlere bağlı olarak bazı ayrılıkların yaşanması da kaçınılmaz olacak.

Fenerbahçe’nin hücum hattına yapacağı transferler; Emre Mor’u da olumsuz etkileyecek. Bilhassa Enner Valencia’nın kanat rotasyonuna dahil olması; 25 yaşındaki oyuncunun alacağı süreleri azaltabilir. Genç oyuncu; transfer sezonu sona ermeden farklı bir karar verebilir.