Jorge Jesus Emre Mor’u İlk 11’de Düşünmüyor

Fenerbahçe’de sular durulmuyor! Sarı lacivertli takım; geçtiğimiz günlerde taraftarlarına büyük bir şok yaşatarak UEFA Şampiyonlar Ligi’nden elendi. Ukrayna’nın Dinamo Kiev takımına kendi sahasında 2-1 kaybetti. Söz konusu maçta bilhassa Jorge Jesus’un yapmış olduğu yanlış tercihler çok konuşuldu.

Emre Mor Oyunda Sadece Yarım Saat Kalabildi

Jorge Jesus; takımını Dinamo Kiev karşısına 4-1-3-2 sistemi ile çıkardı. Flamengo’dan transfer edilen Arao; defans dörtlüsünün önünde tek ön libero olarak görev yaptı. Bu oyuncunun hemen önünde üç isim vardı. Sağ kanatta İrfan Can, sol kanatta Rossi ve merkez orta sahada ilginç bir karar ile genç futbolcu İsmail Yüksek görev aldı. İleride de yeni transfer Joshua King ile beraber Valencia yer aldı.

Fenerbahçe; maça hızlı bir şekilde başladı. Ancak, ilk yarıda bulduğu pozisyonları golle sonuçlandıramadı. İkinci yarıda İsmail Yüksek’in oyundan atılması maçın kaderini değiştirdi. Dinamo Kiev ilk golü buldu. Fenerbahçe; ikinci yarıda bir de penaltı kaçırdı. Sarı lacivertli takım; Szalai’nin son dakikalarda attığı golle beraberliği yakalayarak maçı uzatmaya taşıdı. Ancak, uzatmalarda Dinamo Kiev’in golüne engel olamadı. Herkese büyük bir şok yaşattığı bu maçtan 2-1 yenik ayrıldı.

Fenerbahçe’nin büyük umutlarla transfer ettiği Emre Mor; ikinci yarının hemen başında İrfan Can’ın yerine oyuna girdi. Girer girmez de etkili oldu. Fakat, Jorge Jesus; ilginç bir karar vererek Emre Mor’u 77. dakikada oyundan aldı. Bir diğer yeni transfer Bruma’yı oyuna soktu. Jorge Jesus’un vermiş olduğu bu karar çok konuşuldu. Emre Mor’un da Fenerbahçe kariyerindeki ilk maçında böyle bir şey ile karşılaşması; moral bozucu bir durumdu.

Jorge Jesus’un Genç Futbolcunun Hazır Olmadığını Düşünüyor

Portekizli teknik direktör Jorge Jesus; Dinamo Kiev maçının ardından basın toplantısında kendisine yöneltilen Emre Mor sorusunu cevapladı. Oyuncunun maç eksiğinin olduğunu dile getirdi. Emre Mor’u kondisyon sorunundan dolayı oyundan çıkardığını ifade etti. Ancak, Jorge Jesus’un vermiş olduğu bu cevap tatmin edici değildi.

Emre Mor; daha çok Fenerbahçe başkanı Ali Koç’un isteği doğrultusunda transfer edildi. Portekizli teknik adamın Emre Mor’u tanımadığı söyleniyor. Oyuncuyu hazır bulmayan Jesus’un sezon içerisinde de 25 yaşındaki oyuncuya çok fazla şans vermeyeceği dile getiriliyor. Bu durum; Fenerbahçe’ye büyük umutlarla gelen Emre Mor’u çok üzebilir.

Fenerbahçe Taraftarları Emre Mor’un Hakkının Yendiğini Düşünüyorlar

Fenerbahçe taraftarları; Dinamo Kiev maçının ardından bir hayli sinirliler! Her şeyden önce, Jorge Jesus’un takımı bu maça iyi bir şekilde hazırlayamadığını düşünüyorlar. Ayrıca, başarılı teknik adamın oyuncu tercihleri de çok fazla eleştirildi. Serdar Dursun gibi pivot santraforun yerine Enner Valencia gibi stoperlerle boğuşmak için yeterli fiziğe sahip olmayan bir oyuncunun tercih edilmesi büyük bir yanlış olarak görüldü. Ayrıca, Emre Mor’un oyundan çıkarılmasının da takımın hücum seçeneklerini kısıtladığı söylenildi.