EMRE MOR’UN YURT DIŞI KARİYERİ

24 Temmuz 1997’ de Danimarka’ da dünyaya gelen Emre Mor Futbol tarihi için yıldız adayları arasında gösterilen oyunculardan birisiydi.

Avrupa’da birçok takım da kiralık olarak forma giyen 24 yaşında ki Emre Mor beklenen seviyeye çıkamadığı için bu gittiği takımlarda da tutunamadı

DANİMARKA’DA BAŞLAYAN FUTBOL KARİYERİ

Danimarka ‘da dünyaya gelen Emre Mor futbol kariyerine de ilk olarak Brönshöj Boldklub II ekibinin alt yapısında başladı.

İlk dikkatleri üzerine çektiği takımı ise Danimarka Süper Ligi ekiplerinden olan FC Nordsjaelland U – 19 takımın’ da forma giymiş ve burada yıldızı parlamıştır.

Danimarka Süper Lig ekibi olan FC Nordsjaelland ile 2015 – 16 sezonun da 13 lig maçında 973 dakika süre ala bilen Emre Mor 2 gol katkısı gösterirken 2 sarı 1 ‘de kırmızı kart görmüştü.

Emre Mor genç yaşında Danimarka Süper Lig ekibi olan FC Nordsjaelland’ a 9,75 Milyon Euro bonservis bedeli kazandırarak Alman devi B. Dortmund’ a transfer olmuştu.

ALMAN DEVİ B. DORTMUND İÇİN HAYAL KIRIKLIĞI

Genç yaşında Danimarka Süper Lig ekibi olan FC Nordsjaelland’ dan 9, 75 Milyon Euro bonservis bedeli karşılığında kadrosuna kattığı Emre Mor için B. Dortmund ‘un pek fazla kaybı olmadı.

Alman devi B. Dortmund’ da ilk sezonun da toplamda 19 karşılaşmada 1 gol ve 2 asist katkısı yapa bilen Emre Mor ikinci sezonun da hemen elden çıkartıldı.

Takım da disiplinsiz davranışlar nedeni ile özellikle il sezonunun sonun da Alman ekibi B. Dortmund’dan 13 Milyon Euro bonservis bedeli ile İspanyol ekibi Celta Vigo ‘ya transfer olmuştu.

EMRE MOR’UN İSPANYA MACERASIDA KISA SÜRDÜ

Emre Mor’ un Bundesliga macerası sonun da İspanya ‘ da CeltaBigo’ da beklenen seviyeye çıkamadı.

La Liga’ da CeltaVigo ile lig de ilk sezonun da 27 karşılaşmada 940 dakika süre ala bilen Emre Mor 1 gol ve 2 asist sevinci yaşarken 4 sarı kart görmüştü.

İkinci sezonun da ise 12 karılaşmada süre bulan genç oyuncu gol veya asist sevinci yaşayamayarak büyük hayal kırıklığı yaratmıştı.

47’ DAKİKALIK OLİMPİAKOS MACERASI

İspanyol ekibi CeltaVigo’ da beklenen seviyeye çıkamayan genç oyuncu Emre Mor Süper lig ekiplerinden sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘a kiralandıktan sonra Tecrübeli teknik direktör Fatih Terim ile de çalışan ancak beklenen performansı da gösteremediği için yollar kiralık süresi sonunda yollar ayrıldı.

Galatasaray macerası sonun da Yunanistan ekiplerinden Olimpiakos’a kiralık olarak gönderilen Emre Mor Yunan ekibinde sadece 2 kupa maçında 47’ dakika süre ala bilirken lig de forma şansı bulamamıştı.

Genel olarak genç oyuncunun kariyerine bakıldığında bir disiplinsiz sorunu yaşadığı görünse de yetenek olarak ‘da bir şeylere sahip olsa da futbol bilgisi olmadıktan sonra en fazla yapa bilecekleri şuan ki geldiği yer ile sınırlı kalacak.