Fatih Karagümrük Fenerbahçe’ye Konuk Oluyor

Bu sezon Süper Lig’de oldukça dikkat çeken işler yapan ve hücum aksiyonlarında Emre Mor’dan çok iyi faydalanan Fatih Karagümrük, ligin 37’inci haftasında merakla beklenen bir maça çıkacak. Volkan Demirel’in teknik direktörlüğünde başarılı bir performans sergileyen İstanbul temsilcisi, çiçeği burnunda hocasının efsane olduğu Fenerbahçe’ye ilk kez konuk olacağı müsabakada son haftalarda yükselişe geçen formunu devam ettirmeye çalışacak. Bununla birlikte Emre Mor için Avrupa’dan gelecek gözlemcilerin varlığı da bu maçı daha kritik kılacak.

Anısı Olan Maç

Bu sezon Süper Lig’de en radikal kimlik değişimlerinden birine giden Fatih Karagümrük, İtalyan teknik adam Francesco Farioli ile yollarını ayırdıktan sonra bir kez daha radikal bir karar almış ve Volkan Demirel’i teknik direktörlük görevine getirmişti.

Kariyerinde ilk kez teknik direktörlük yapan Demirel, oyunu geriden kuran takımın tarzını değiştirdi ve daha direkt bir oyunu tercih etmeye başladı. Bununla birlikte takımın ligin son düzlüğünde oyunu iyiden iyiye oturdu ve bu sayede başarılı sonuçlar gelmeye başladı.

Hücum aksiyonlarında dünyaca ünlü hocaların bile doğru düzgün faydalanamadığı Emre Mor’dan çok iyi faydalanan Fatih Karagümrük, son 5 haftada topladığı puanlarla üst sıralara yaklaştı. Bu bağlamda dikkat çeken bir form grafiğine sahip olan İstanbul temsilcisi, ligin en formda ekiplerinden biri olan Fenerbahçe’nin sahasında rüştünü ispatlamaya çalışacak.

Bu müsabaka öncesi Fatih Karagümrük 56 puanla 6’ıncı sırada yer alıyor. Fenerbahçe ise 69 puan topladı ve 2’inci sıraya kadar yerleşmeyi başardı. Sezonun ilk yarısında Fatih Karagümrük’ün sahasında oynanan maçta ev sahibi ekip çok erken 9 kişi kalmış ve neredeyse tüm maçı böyle oynamak zorunda kalmıştı.

Volkan Demirel’in de ilk maçı olan bu müsabakadan 1-1’lik sonuçla ayrılan Fatih Karagümrük, bu sefer 11’e 11 mücadele vererek rakibini devirmeyi hedefliyor.

15 Mayıs Pazar günü oynanacak müsabaka öncesi Fenerbahçe’nin bir hayli eksiği bulunuyor. Bu durumun konuk ekip adına avantaja çevrilebilecek tarafları olduğuysa kesin. Ancak maçın öyküsünü yazacak çok daha önemli etmenlerin olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Gözlem Altında

Zira bu sezon Fatih Karagümrük forması altında şahane bir performans gösteren Emre Mor, Avrupa kulüplerinin dikkatini çekmeyi başardı ve Fiorentina ile Atalanta gibi İtalyan temsilcileri 24 yaşındaki oyuncuyu izleme adına İstanbul’a geliyorlar.

Bu bağlamda yetenekli oyuncu adına oldukça heyecanlı geçecek maç, onu parlatan teknik direktörü Volkan Demirel adına da oldukça anlamlı olacak. Kariyerinde ilk kez efsane olduğu adına tezahüratların yapıldığı Kadıköy’e rakip olarak çıkan genç teknik adam, bu bağlamda efsanesi olduğu kulübüne geri dönmüş olacak.

Anısı, öyküsü ve anlamı çok yüksek olan bu müsabaka tüm bu özellikleri ve iki takımın form grafikleri düşünüldüğünde futbolseverlere de yüksek düzeyde keyif vaat ediyor.