Fatih Karagümrük İlk Onu Kaybetti

Bu sezon Süper Lig’de oynadığı maçlarda çok iyi bir performans sergileyen Emre Mor adına işler oldukça iyi gidiyor. Basının belki de ilk kez olumlu bir haber yapmak adına kullandığı 24 yaşındaki yetenekli oyuncu geçtiğimiz günlerde TRTSPOR’a önemli açıklamalarda bulunurken, kariyerinde kendisini etkileyen ve idol olarak gördüğü bazı oyunculardan da söz etmişti. Bu açıklamalarda ismi geçen iki isimden biri Lucas Biglia, diğeri ise Cristiano Ronaldo oldu.

Maestro

Bu sezon Fatih Karagümrük ile el sıkıştıktan sonra hem Ziraat Türkiye Kupası’nda hem de Süper Lig’de kimsenin beklemediği bir performans gösteren Emre Mor adına peri masalı yaşanıyor denilebilir. 24 yaşındaki yetenekli oyuncu kariyerinin bu döneminde belki de ilk kez kafasını tamamen futbola vermeye başladı ve bu durumun meyvelerini topluyor.

Hâl böyle olunca Emre Mor’a olan ilgi de arttı ve birçok basın kuruluşu yetenekli oyuncuyla temas kurmaya başladı. Bu kurumlardan biri olan TRTSPOR’a önemli açıklamalar yapan Emre Mor, hayranı olduğu isimlerden biri olan Lucas Biglia’ya değinmeden duramadı.

24 yaşındaki kanat oyuncusunun takım arkadaşı olan Lucas Biglia, çok uzun süre İtalya’nın farklı takımlarında forma koşturduktan sonra Fatih Karagümrük’te esen İtalyan rüzgârının getirdiği isimlerden biri olmuştu.

36 yaşındaki oyuncu top tekniği, oyun kurma yeteneği ve tecrübesiyle İstanbul temsilcisinin en önemli isimlerinden biri haline gelirken Emre Mor da yetenekli takım arkadaşının şu an dahi Real Madrid gibi önemli bir kulüpte rahat bir şekilde forma giyebileceğini dile getirmişti.

Geçen sezonun başında Fatih Karagümrük formasını sırtına geçiren Biglia, bu sezon 29 resmi maçta 1 gol ve 5 asistlik katkı sağlamayı başardı.

O Da Gitti

Spor toto Süper Lig‘de 2021 – 2022 sezonunda Fatih Karagümrük Forması ile Ahmet Çalık Sezonunda 33 maç Spor Toto Süper Lig’de forma giyerken 4 maçta ise Ziraat Türkiye Kupasında forma giydi.

Spor Toto Süper Lig’de bu 33 maçta 2799 dakika sahada kalırken yalnızca 1 gol attı ve 4 kez de gol pası verdi ve toplamda sezon genelinde 5 skor katkısı verdi. Fatih Karagümrük forması ile Spor Toto Süper Lig’de 560 dakikada bir skor katkısı vermeyi başardı. Ziraat Türkiye Kupasında 4 müsabakada forma giyerken 349 dakika sahada kaldı ve 1 gol atarken 1 kez de asist katkısı verdi. Tecrübeli orta saha oyuncusu Lucas Biglia 175 dakikada bir skor katkısı vermeyi başardı.

Arjantinli Ön libero oyuncusu forma giydiği maçların hepsinde ilk 11 başlayarak sahaya çıkarken biri sakatlık sebebi ile olmak üzere 5 müsabakada ise oyunu tamamlayamadan erkenden çıktı onun dışındaki 33 maçın 28 maçında 90 dakika sahada kaldı ve müsabakaları sahada tamamladı. Geriden oyun kurma konusunda oldukça başarılı olan tecrübeli isim savunma önünde top çıkartmakta çok etkili bir performans sergiledi. Bu noktada Başakşehir‘in oyuncuyu yaşına rağmen kadrosuna katmış olması şaşırtıcı olmamalı.

Tabii Emre Mor’un kariyerinde etkili olan isimlerin birer birer ayrılması da oldukça can sıkıcı olsa gerek.