Fenerbahçe Miguel Crespo’nun Toparlanmasını İstiyor

2022 – 2023 sezonunun en çok konuşulan kulüplerinden birisi Fenerbahçe oldu. Sarı lacivertliler, sezonu şampiyon Galatasaray’ın sekiz puan gerisinde ikinci sırada tamamladı. Buna ek olarak, finalde Başakşehir’i yenerek Türkiye Kupası’nı müzesine götürdü.

11 Haziran 2023 tarihindeki final maçının ardından Fenerbahçe’de değişim rüzgarı başladı. İlk ayrılan isim Jorge Jesus oldu. Portekizli teknik adam, önümüzdeki sezon Suudi Arabistan’ın Al-Hilal kulübünü çalıştıracak. Bunun yanı sıra, geçtiğimiz sezonun gol kralı Enner Valencia da Brezilya’nın Internacional kulübüne transfer oldu. Kiralık sözleşmesi sona eren Ezgjan Alioski de Fenerbahçe’ye veda etti.

Miguel Crespo Ayrılmak İstiyor

Fenerbahçe, Miguel Crespo’yu 2021 yılının Eylül ayında Estoril Praia kulübüne 1.5 milyon Euro ödeyerek transfer etti. Portekizli oyuncu, 2021 – 2022 sezonunda oldukça iyi bir performans ortaya koydu. O dönem Fenerbahçe’yi çalıştıran İsmail Kartal’ın gözdesi olmayı başardı. Merkez orta sahadaki partneri Miha Zajc ile harika bir uyum yakaladı.

Daha önce de ifade ettiğimiz üzere Fenerbahçe’yi geçtiğimiz sezon Jorge Jesus çalıştırdı. Portekizli teknik adam, vatandaşı Miguel Crespo’ya çok az şans verdi. Bu durum, 1996 doğumlu oyuncuyu olumsuz etkiledi. Portekizli oyuncu, geçtiğimiz sezon Süper Lig’de 23 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sahada bin 163 dakika kaldı. 14 maça ilk 11’de başlarken dokuz maçta oyuna sonradan giren isim oldu. Üç gol atıp iki asist yaptı. Bunun yanı sıra, 2022 – 2023 sezonunda diğer kulvarlar ile beraber toplam 37 maçta görev yaptı. Söz konusu maçlarda sahada bin 998 dakika kaldı. Sezonu üç gol ve dört asist ile tamamladı.

Miguel Crespo, geçtiğimiz sezon az şans bulmasından dolayı Fenerbahçe’den ayrılmayı hedefliyor. Her ne kadar takımın başına İsmail Kartal gelmiş olsa da oyuncunun bu kararının değişmediğini dile getirebiliriz.

Ali Koç Oyuncunun Durumuna Değindi

5 Temmuz 2023 günü gerçekleşen İsmail Kartal’ın imza töreninde konuşan Fenerbahçe başkanı Ali Koç, kendisine yöneltilen soruları cevapladı. Bahsettiği isimlerden birisi de Miguel Crespo oldu. 1996 doğumlu oyuncunun sözleşmesinin 30 Haziran 2024 tarihinde biteceğini dile getirdi. Sözleşmesinin bitimine bir yıl kalan oyuncunun durumunun değerlendirileceğinden bahsetti.

Fenerbahçe, ilk etapta oyuncu ile yeni sözleşme imzalamayı düşünüyor. Bunun yanı sıra, yönetim, oyuncudan kendisine çeki düzen vermesini isteyecek. İsteksiz gözüken Miguel Crespo’nun bu tavrından rahatsızlık duyan Fenerbahçe yönetimi, oyuncunun durumunda herhangi bir değişme olmadığı takdirde onu satış listesine koyacak.

Miguel Crespo ile ilgilenen çok sayıda kulüp var. Ocak ayında Atletico Madrid’in oyuncuya ilgisinin olduğu söyleniyordu. Bunun yanı sıra, bazı Fransız kulüplerinin de Miguel Crespo’ya ilgi duydukları biliniyor. Fenerbahçe’nin oyuncuyu ucuza bırakmaya niyeti yok! Miguel Crespo’yu transfer etmek isteyen kulüplerden 10 milyon Euro talep edilecek. Portekizli orta sahanın durumu önümüzdeki haftalarda belli olacak.