Gustavo Henrique Satış Listesine Konuldu

Fenerbahçe yönetimi en büyük bilinmezliğe bir son verdi. Teknik direktör sorunu geçtiğimiz günlerde çözüldü. Fenerbahçe’yi önümüzdeki sezon İsmail Kartal çalıştıracak. Deneyimli teknik adam, Fenerbahçe’deki üçüncü dönemine bomba gibi bir giriş yaptı. Kendisi, geçtiğimiz günlerde başkan Ali Koç ile bir görüşme gerçekleştirdi. Söz konusu görüşmede gidecek ve kalacak oyuncular üzerinde duruldu. Geleceği merak edilen isimlerden birisi de Gustavo Henrique idi. Brezilyalı stoper, herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde önümüzdeki sezon Fenerbahçe’de olmayacak.

İsmail Kartal Defans Hattının Yenilenmesini İstiyor

Fenerbahçe, geçtiğimiz sezon hücumda çok iyiydi. Bilhassa ilk haftalarda gollü galibiyetler alarak taraftarlarını mest ediyordu. Ancak, Dünya Kupası arası ile beraber işler değişti. Fenerbahçe, defansta çok hata yapmaya ve bu durumun bir sonucu olarak kalesinde çok gol görmeye başladı.

Sarı lacivertli takımın yeni teknik direktörü İsmail Kartal bu durumun farkında! Deneyimli teknik adam, Fenerbahçe’nin defans hattının yenilenmesini istiyor. Gitmesini istediği ilk isim Gustavo Henrique! Ayrıca, Samet Akaydın ve Attila Szalai’nin de talipleri çıktığı takdirde satılmalarına sıcak bakıyor.

Attila Szalai, Fenerbahçe defansının en istikrarlı ismi! Kendisi, geçen sezon Süper Lig’de neredeyse tüm maçlara ilk 11’de başladı. Jorge Jesus, üçlü veya dörtlü defans seçeneğinden bağımsız bir şekilde oyuncuyu sürekli olarak görevlendirdi. Ancak, Attila Szalai’nin bilhassa ligin son haftalarında yapmış olduğu hatalar pahalıya patladı. Bu durum, oyuncunun gözden düşmesine neden oldu. Fenerbahçe yönetimi, 25 yaşındaki oyuncunun satışına sıcak bakıyor. Oyuncu ile Valencia ilgileniyor. Fenerbahçe, 15 milyon Euro ve üzeri teklifler geldiği takdirde oyuncuyu elden çıkaracak.

Gustavo Henrique ile Yollar Kesin Olarak Ayrılacak

Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe’yi çalıştıran Jorge Jesus, Flamengo’dan öğrencileri olan Gustavo Henrique ve Willian Arao’nun transfer edilmesini istemişti. Fenerbahçe yönetimi, sakatlık sorunu olan Gustavo Henrique’yi bir yıllığına kiraladı. Flamengo’ya kiralama bedeli olarak 1.4 milyon Euro ödendi. Bunun yanı sıra, oyuncu sakatlanmadığı takdirde devreye girecek bir zorunlu satın alma opsiyonu mevcuttu. Fenerbahçe, söz konusu opsiyonun aktif hale gelmesinden mütevellit oyuncunun bonservisini 1.4 milyon Euro karşılığında aldı. Sonuç olarak, Gustavo Henrique, Fenerbahçe’ye 2.8 milyon Euro’ya mal oldu.

İsmail Kartal, yavaşlığı ile dikkat çeken Brezilyalı stoperi kadroda düşünmüyor. 30 yaşındaki ismin büyük takım oyuncusu olmadığına inanıyor. Gustavo Henrique, önümüzdeki sezon kesin olarak takımda olmayacak. Oyuncu ile farklı Süper Lig ekiplerinin ilgilendiği iddia ediliyor.

Brezilyalı oyuncu, geçtiğimiz sezon Fenerbahçe forması ile 13’ü Süper Lig olmak üzere toplam 23 maça çıktı. Avrupa Ligi grup aşamasında beş maçta 420 dakika süre aldı. Bir gol attı. Süper Lig’deki 13 maçın 12’sine ilk 11’de başlarken bir maçta da oyuna sonradan girdi. Jorge Jesus, Ocak ayında 3-0 kaybedilen Galatasaray maçında yaptığı hatalardan dolayı oyuncuyu takımdan kesti.