Fenerbahçeli Osayi Samuel Milli Takım Performansı İle Dikkat Çekiyor

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ de forma giyen ve tecrübeli teknik adam Portekizli Jorge Jesus’un ilk 11’de fazla şans vermediği 25 yaşındaki Nijerya’ lı Bright Osayi – Samuel milli takım performansı ile dikkatleri üzerine toplamayı başardı.

25 yaşındaki Nijerya’ lı Bright Osayi – Samuel Nijerya Milli Takımı’ndaki performansıyla adeta sarı lacivertli takımın teknik patronu tecrübeli isim Jorge Jesus’ a mesaj gönderiyor.

Bu sezon sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ de takımın teknik patronu tecrübeli isim Jorge Jesus’ un şans vermediği 25 yaşındaki Nijerya’ lı Bright Osayi – Samuel Nijerya Milli takım daveti ile katıldığı milli takımı performansı ile parmak ısırtıyor.

Afrika Uluslar Kupası Elemeleri’ nde 25 yaşındaki Nijerya’ lı Bright Osayi – Samuel Nijerya Milli Takımın’ da Gine Bissau ile 24 – 27 Mart’ ta oynanan karşılaşmalarda ilk 11’ de başlarken 90 dakika boyunca da sahada kaldı.

Fenerbahçe’de Yedek Kulübesinden Çıkamadı

25 yaşındaki Nijerya’ lı Bright Osayi – Samuel sarı lacivertli takım Fenerbahçe ile süper lig de bu sezon 17 karşılaşmada süre alabildi. Bright Osayi – Samuel süper lig de çıktığı 17 karşılaşmanın 7’ sinde ilk 11’ de süre ala bilirken 864’ dakika sahada kalabildi.

Bright Osayi – Samuel sarı lacivertli forma ile çıktığı 17 lig maçında gol veya asist sevinci yaşayamayarak sahadan ayrılırken 2 sarı kart gördü.

Türkiye Kupasında ise sarı lacivertli forma ile 2 karşılaşmada ilk 11’ de başlarken orada da gol sevinci yasayamadı.

25 yaşındaki Nijerya’ lı Bright Osayi – Samuel en önemli performansı UEFA Avrupa Liginde göstermesi beklenirken Avrupa’ da da forma şansı bulsa da bunu iyi değerlendirmedi.

UEFA Avrupa Liginde 25 yaşındaki Nijerya’ lı Bright Osayi – Samuel 9 karşılaşmada sahada olurken 7’ sinde ilk 11’de sahaya çıksa da gol veya asist sevinci yaşayamadı.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe ile 3. Sezonuna giren Bright Osayi – Samuel takımın tecrübeli teknik patronu Portekizli Jorge Jesus ‘un bu sezon gelmesi ile süre almamaya başladı.

Sezon içine ki performansı da pek iyi olmasa da zorunlu hallerde sonradan oyuna dahil etmek zorunda kaldığı anlar da oldu.

Fenerbahçe’de Yapamadığını Nijerya Milli Takımında Yapıyor

25 yaşındaki Nijerya’ lı Bright Osayi – Samuel bu sezon sarı lacivertli forma ile beklenen performansı gösteremese de Nijerya Milli takımından davet alarak Afrika Uluslar Kupası Elemeleri’nde süre aldı.

Özellikle Nijerya’nın Gine Bissau ile 24 ile 27 Mart’ ta oynanan karşılaşmalarda 90 dakika görev alan Bright Osayi – Samuel fiziksel olarak iyi durumda olduğunu ikili mücadeleler de göstermiş oldu.

Nijerya Milli takımı için oldukça önemli bir isim olan Bright Osayi – Samuel için aynı durumu Fenerbahçe için söyleyemeyiz.