Trabzonspor’un Sezon Sonuna Kadar Hocası Orhan Ak

Süper Lig’ de kötü bir sezon geçiren bordo mavili takım Trabzonspor’ da başkan değişikliği öncesinde takım da teknik direktörlük değişikliği de geldi.

Karadeniz ekibinde yıllar sonra şampiyonluk kazanan tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı ile yollar ayrıldıktan sonra takımın başına yardımcı antrenör olarak görev alan Orhan Ak gelmişti.

Bordo mavili takım da başkan değişikliği sonrasında yeni başkan Ertuğrul Doğan’ da sezonun geri kalan kısmı için Orhan Ak ile yola devam etme kararı alarak takımı genç hocaya teslim etmiş oldular.

43 yaşındaki genç teknik adam Orhan Ak ilk teknik direktörlük deneyimine de bordo mavili takım Trabzonspor ‘ da başlamış oldu.

Orhan Ak İlk Teknik Direktörlük Kariyerine Trabzonspor’da Başladı

43 yaşındaki genç teknik adam Orhan Ak bordo mavili takım da Trabzonspor ‘ da Abdullah Avcı döneminde tecrübeli teknik adamın yardımcılığını yapan genç isim Abdullah Avcı ile yollar ayrıldıktan sonra takımın başına geçici olarak geçen isim oldu.

Abdullah Avcı ile uzun yıllar arasında çalışan 43 yaşındaki genç teknik adam Orhan Ak bordo mavili takımın şampiyonluğuna büyük paya sahipti.

Abdullah Avcı ile gecen sezon bordo mavili takım Trabzonspor’ da iyi bir sezon geçirdikten sonra bu sezon işlerin yolunda gitmemesi nedeni ile de Abdullah Avcı ile yollar ayrıldıktan sonra takımı bilen bir kişi ye bırakmak istediler.

Tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı takımdan ayrılırken yardımcı olan 43 yaşındaki genç teknik adam Orhan Ak’ ın takım da kalmasını yeni bir teknik adam gelene kadar ve özellikle başkan seçimi sonrasına kadar en kötü süper lig de kalan maçlarda yer almasını istedi.

Abdullah Avcı’ nın ayrılması sonrasında geçici olarak takımın başına geçen Orhan Ak yeni başkan Ertuğrul Doğan’ ın da seçilmesi sonrasında takımın başında kaldı.

Yeni başkan Ertuğrul Doğan’ da sezon sonuna kadar takımın süper lig de ki kalan maçlarına 43 yaşındaki genç teknik adam Orhan Ak’ ın çıkacağını çok açık bir sekil de iletmişti.

Bu görevi de kabul eden Orhan Ak il teknik direktörlük kariyerine de Bordo mavili takım Trabzonspor’ da başlamış oldu.

43 yaşındaki genç teknik adam Orhan Ak Karadeniz ekibi ile çıktığı ilk maçında Adana Demirspor maçında sahadan 4 – 1 ‘ lik galibiyet ile ayrılarak iyi bir de başlangıç yapmıştı.

Orhan Ak Teknik Direktörlük Futbolculuk Kariyeri

43 yaşındaki genç teknik adam Orhan Ak UEFA-Pro lisans’ a sahip. Abdullah Avcı’ nın yardımcılığı ile başlayan teknik direktörlük kariyerinde Başakşehir, Beşiktaş ve son olarak Trabzonspor’ da tecrübeli teknik adam ile beraber görev aldılar.

Futbolculuk kariyerinde ise Başakşehir’ de kariyerini sonlandırırken Antalyaspor, Boluspor ve Galatasaray’ da forma giymişti.