Ferdi Kadıoğlu’nun Talipleri Çoğalıyor

Fenerbahçe camiası oldukça heyecanlı! Sarı lacivertli takım; 16 Mart 2023 Perşembe günü kendi sahasında Sevilla ile karşı karşıya gelecek. Temsilcimiz; UEFA Avrupa Ligi son 16 turu ilk maçında İspanyol ekibine 2-0 yenilmişti. Fakat, her şey bitmiş değil! Fenerbahçe; seyircisini de arkasına alarak bu maçtan turu geçmesine yetecek bir skor ile ayrılmayı planlıyor. Maçı izleyecekler arasında büyük kulüplerin gözlemcileri de yer alıyor. Bu kişilerin izleyecekleri isimlerden birisi de Ferdi Kadıoğlu!

Genç Oyuncu Performansı ile Fark Yaratıyor

Ferdi Kadıoğlu; 2022 – 2023 sezonunun tam anlamıyla yıldızı oldu. Genç oyuncu; forvet arkası pozisyonunda oynarken bir anda ciddi bir değişim geçirdi. 2021 – 2022 sezonunda Fenerbahçe’yi çalıştıran Vitor Pereira; Ferdi Kadıoğlu’nu beşli orta sahanın sağında ve solunda oynattı. Portekizli teknik adam ilerleyen haftalarda dörtlü defansı tercih etti. Ferdi Kadıoğlu’nu de sağ ve sol bekte görevlendirdi. 1999 doğumlu oyuncu görev verildiği her yerde başarılı oldu. Ferdi’nin milli takım tercihini Türkiye’den yana yaptığını söyleyebiliriz. Genç oyuncu milli takım için de önemli bir kazanç!

Ferdi Kadıoğlu; Sevilla ile oynanan ilk maçta ortaya koyduğu performans ile de fark yarattı. Orta sahanın sağında oynayan genç oyuncu 90 dakika boyunda sahada basmadık yer bırakmadı. Fenerbahçe ataklarını organize eden isim oldu. Sevilla’nın sol bekine zor anlar yaşattı. Sağ kanadı işledi. Ferdi’nin performansından haberdar olan gözlemciler oyuncuyu bir de rövanş maçında çıplak gözle izlemeyi düşünüyorlar.

Fenerbahçe’nin Oyuncuyu Satmaya Niyeti Yok!

Ferdi Kadıoğlu’nu isteyen kulüplerin başında Ajax ve Napoli geliyor. Ajax; genç oyuncu için Fenerbahçe’ye ilk etapta 10 milyon Euro teklif edecek. Buna ek olarak, Fenerbahçe’ye oyuncunun sonraki satışından pay verilecek. Napoli ile Fenerbahçe’nin arası oldukça iyi! Sarı lacivertli takımdan Eljif Elmas’ı ve Kim Min Jae’yi alan Napoli’nin Ferdi’yi de istediği dile getiriliyor. Ancak, İtalyan kulübünün teklifinin nasıl olacağına dair bilgi yok!

Fenerbahçe; Ferdi Kadıoğlu’nu kolay kolay başka bir takıma satmayacak. Yönetim oyuncunun ne kadar değerli olduğunun bilincinde! Ajax’ın yapmayı düşündüğü 10 milyon Euro’luk teklif kesinlikle kabul edilmeyecek. Fenerbahçe; Ferdi Kadıoğlu’nu 20 milyon Euro’nun altındaki bir bedelle satmayı düşünmüyor.

Ferdi’nin Performansı Parmak Isırtıyor

1999 doğumlu oyuncu; bu sezon Süper Lig, Avrupa Ligi, Avrupa Ligi elemeleri, Türkiye Kupası ve Şampiyonlar Ligi elemeleri maçları olmak üzere toplam 33 maçta görev aldı. Söz konusu maçlarda sahada 2 bin 825 dakika kaldı. Bir gol atıp üç asist yapmayı başardı.

2018 – 2019 sezonundan bu yana Fenerbahçe’de forma giyen Ferdi Kadıoğlu; bugüne kadar sarı lacivertli takımda 133 resmi maça çıktı. Söz konusu maçlarda 11 gol atıp 15 asist yaptı. Genç oyuncu; milli formayı da 2022 yılından bu yana toplam yedi defa giydi.