İsmail Kartal Fenerbahçe’yi Değiştirmeye Hazırlanıyor

Sonunda beklenen oldu Fenerbahçe’yi 2023 – 2024 sezonunda İsmail Kartal çalıştıracak. Aslında bu karar tahmin ediliyordu. Jorge Jesus’un 11 Haziran 2023 günü görevinden ayrıldığını resmi olarak açıklamasıyla beraber yeni teknik direktörün kim olacağına dair tahminler yürütülmeye başlandı. Gündeme gelen ilk isimler Mircea Lucescu ve Vincenzo Montella oldu. Hatta, Vincenzo Montella’nın Fenerbahçe’ye yakın olduğu iddia ediliyordu. Fakat, Ali Koç, tercihini yerli teknik adamdan yana yaptı.

Fenerbahçe’nin gündeminde Abdullah Avcı, İsmail Kartal ve Volkan Demirel vardı. Volkan Demirel, önümüzdeki sezon da Hatayspor’u çalıştıracağını açıklayarak dedikodulara son noktayı koydu. Abdullah Avcı’nın bu görev için istekli olduğu dile getiriliyordu. Ancak, o da Fenerbahçe taraftarının hışmına uğradı. Fenerbahçeliler, kısa süre önce Trabzonspor’u çalıştıran deneyimli teknik adamı istemiyorlardı. Geriye İsmail Kartal kalmıştı.

Deneyimli Teknik Adam ile Bir Yıllık Sözleşme İmzalandı

Fenerbahçe, 28 Haziran 2023 günü hem resmi sitesinden hem de sosyal medya hesaplarından açıklama yaparak takımı önümüzdeki sezon İsmail Kartal’ın çalıştıracağını açıkladı. Ali Koç, İsmail Kartal ile tıpkı Jorge Jesus gibi sadece bir yıllık sözleşme imzalamayı tercih etti.

Fenerbahçeliler, İsmail Kartal ismine fazlasıyla alışkınlar! 2010 ila 2014 yılları arasında yardımcı antrenör olarak kulüpte görev yapan 1961 doğumlu teknik adam, 2014 – 2015 sezonunda Fenerbahçe’yi çalıştırdı. Fenerbahçe, o sezonu ikinci sırada tamamladı. İsmail Kartal ile yollar ayrıldı. 62 yaşındaki teknik adam, Fenerbahçe’nin başına ikinci defa geçtiğinde tarihler 13 Ocak 2022’yi gösteriyordu. Vitor Pereira’dan boşalan teknik direktörlük görevine getirilen İsmail Kartal, takımın özlenen havayı yakalamasına yardımcı oldu. Fenerbahçe, 2021 – 2022 sezonunu da Trabzonspor’un arkasında ikinci sırada bitirdi.

Oyuncular İsmail Kartal’ın Gelişinden Memnunlar!

Taraftarlar, İsmail Kartal konusunda ikiye bölündüler. Bazıları deneyimli teknik adamın en doğru isim olduğunu düşünürken bazıları ise bu tercih ile şampiyonluğa havlu atıldığını iddia ediyor. İsmail Kartal’ın başarılı olup olmayacağını zaman gösterecek. Ancak, şu bir gerçek ki, kadroda yer alan oyuncular, deneyimli teknik adamı Jorge Jesus’a kıyasla daha çok seviyorlar.

Jorge Jesus’un kalması halinde takımdan kesinlikle ayrılacak olan Miguel Crespo ve Miha Zajc, yüksek ihtimalle önümüzdeki sezonun kadrosunda olacaklar. Bunun yanı sıra, Bright Osayi Samuel, Mert Hakan Yandaş ve İrfan Can Kahveci de yönetimin vermiş olduğu karardan dolayı bir hayli memnunlar! Serdar Dursun için de aynı durum geçerli! 1991 doğumlu oyuncu, şans bulamadığı için yüksek ihtimalle takımdan ayrılacaktı. Ancak, İsmail Kartal’ın gelişinin ardından bu kararını gözden geçirecek.

İsmail Kartal, 2 Temmuz 2023 günü sezon açılışında takımının başında olacak. Ardından, Samandıra mesaisine başlayacak. Ali Koç, yeni transferler konusunda İsmail Kartal’dan görüş alacak. Deneyimli teknik adamın Ryan Kent ve Edin Dzeko’nun transfer edilmesinden dolayı mutlu olduğu söyleniyor.