Miguel Crespo’ya İtalya Yolu Gözüktü

Fenerbahçe’de sular durulmuyor! Sarı lacivertli takım önümüzdeki on gün içerisinde hareketli saatler yaşayacak. Her şeyden önce, teknik direktör konusunun ivedilikle çözülmesi gerekiyor. Yabancı teknik adamlardan yana tercih yapacağı öne sürülen Ali Koç’un bu fikri çoktan değişti. Gündemin ilk sırasında yerli teknik adamlar bulunuyor. Abdullah Avcı ismine taraftarların tepkisinden dolayı olumsuz bakılıyor. İsmail Kartal’ın önümüzdeki sezon Fenerbahçe’yi çalıştırma ihtimali daha kuvvetli! Deneyimli teknik adam, Kurban Bayramı’nın ardından Fenerbahçe ile anlaştığını açıklayacak.

Transfer dönemine hızlı bir giriş yapan Fenerbahçe’nin kadroya kattığı isimler Ryan Kent ve Edin Dzeko oldu. Ancak, taraftarlar, transfer konusunda çok daha fazlasını istiyorlar. Bilhassa Wilfried Zaha’yı kadrolarında görmek isteyen Fenerbahçeliler, bu konuda Ali Koç’a baskı yapıyorlar. Tabi bir de takımdan ayrılması muhtemel isimler konusu mevcut! Ayrılığa en yakın isimlerden birisi Miguel Crespo!

Portekizli Oyuncu Çok Az Süre Almasından Şikayetçi!

Miguel Crespo, 2021 – 2022 sezonundan bu yana Fenerbahçe’de forma giyiyor. Kendisi, bu sezon Süper Lig’de 23 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sahada bin 163 dakika kaldı. 14 maça ilk 11’de başlarken dokuz maçta oyuna sonradan giren isim oldu. Sezonu üç gol ve iki asist ile tamamladı. Bunun yanı sıra, 2022 – 2023 sezonunda diğer kulvarlar ile beraber toplam 37 maçta görev yaptı. Her ne kadar dışarıdan bakıldığında yeterli süre almış gibi gözükse de kendisi takımdaki durumundan bir hayli rahatsız!

Miguel Crespo’nun yıldızı, bu sezon Fenerbahçe’yi çalıştıran Jorge Jesus ile bir türlü barışmadı. Oyuncunun özelliklerini ilk 11 için yeterli bulmayan Jorge Jesus, ona yeteri kadar şans vermedi. İsmail Kartal döneminde orta sahada Miha Zajc ile harika bir uyum yakalayan Miguel Crespo’nun ilk 11’de şans bulabileceğini düşündüğü bir kulübe gitme hayali bulunuyor.

İtalyanlar Oyuncunun Peşindeler!

Uzun süreden bu yana Miguel Crespo’nun takımdan ayrılacağına dair haberler mevcut! Fenerbahçe, Ocak ayında Atletico Madrid’in bu oyuncu için yapmış olduğu 12 milyon Euro değerindeki teklifi reddetti. Miguel Crespo’ya teklifler gelmeye devam ediyor. Orta sahaya takviye yapmak isteyen Lazio’nun transfer listesinde yer alan isimlerden birisi Miguel Crespo! Maurizio Sarri, Portekizli oyuncuyu kadrosunda görmek istiyor. Lazio’nun yanı sıra Fiorentina ve Napoli de oyuncu ile ilgileniyor. Miguel Crespo konusunda şu ana kadar Fenerbahçe’ye ulaşan bir teklif bulunmuyor. Ancak, önümüzdeki haftalarda transfer ile ilgili dikkat çekici gelişmeler yaşanabilir.

Fenerbahçe yönetimi, Miguel Crespo’nun değerinin farkında! Portekizli orta sahayı kolay kolay elden çıkarmaya niyeti olmayan Fenerbahçe’nin istediği bonservis bedeli 15 milyon Euro! Ancak, İtalyan kulüplerinin bu parayı vermeye niyetleri yok! Oyuncunun sözleşmesinin 30 Haziran 2024 tarihinde bitecek olması, Fenerbahçe adına bir dezavantaj! Bu durum, Miguel Crespo’nun 6-8 milyon Euro arası bir bedelle satılmasına neden olabilir.