Mino Raiola Twitter’dan Hayatta Olduğunu Açıkladı

Futbolcumuz Emre Mor’un menajerliğini yapan Mino Raiola, geçtiğimiz günlerde şok bir ölüm haberiyle daha gündeme geldi ancak haberin asılsız olduğu anlaşıldı.

Dünya futboluna yön veren en büyük menajerlik şirketlerinden birinin sahibi olan ve özellikle Avrupa’da ve dünyada birçok büyük yıldızın temsilciliğini üstlenen Mino Raiola, Türkiye’de ise yıldız futbolcumuz Emre Mor ve Adana Demirspor’un İtalyan futbolcusu Mario Balotelli‘nin menajerliğini yürütüyor.

Mino Raiola Ölmediğini Açıkladı

mino railo

Sahip olduğu oyuncu portföyü nedeniyle Avrupa futbolunun kaptan köşkünde oturan isimlerden biri olarak gösterilen Mino Raiola’nın geçtiğimiz günlerde öldüğü haberi çok hızlı bir şekilde sosyal medyada yayıldı.

Haberin kaynağını Bein Sports İtalyan muhabiri Tancredi Palmeri olması da iddiaların gerçek olduğu konusunda çoğu kişiyi ikna etti ve birçok büyük hesap Mino Raiola’nın vefat haberine yer verdi.

Ancak sonradan yapılan açıklamalar ölüm haberinin sadece bir iddiadan ibaret olduğunu ortaya çıkardı. Önce dünyaca ünlü menajerin yakın arkadaşı ve ortağı olan Jose Fortes Rodriguez, yaptığı açıklamayla iddiaları yalanladı.

Onun ardından bizzat Mino Raiola, Twitter‘da yaptığı duyuruyla sağlık durumunun stabil olduğunu ancak insanların 4 ay içinde kendini iki defa öldü gösterdiğini söyledi ve bu duruma anlam veremediğini ifade etti.

Tıpkı ülkemizde bazı sanatçılar için sürekli olarak çıkan öldü haberleri gibi bu haberinde asparagas olduğu en nihayetinde birinci ağızdan anlaşıldı 

Mino Raiola’nın Bol Yıldızlı Portföyü

Dünya futbolunda Portekizli Menajer Jorge Mendes ile birlikte ismini çok sık duyduğumuz iki isimden biri olan Mino Raiola, tarih boyunca portföyünde çok önemli yıldızları bulundurması ile öne çıktı ve kulüplerin yönetimlerinde bile söz sahibi olduğu iddia edildi.

Mino Raiola ismini ilk olarak Arsenal takımı ile bir efsane haline dönüşen Dennis Bergkamp’ın transferiyle duyurmuştu.

Bu transferden sonrasında çeklerin süper yıldızı Pavel Nedved’in sözleşmesi ile en büyük menajerlerden biri olduğunu kanıtlayan Hollandalı’nın şu anda elinde yaklaşık 900 milyon Euro’luk değer de oyuncu havuzu bulunuyor.

Bu oyuncu havuzunun en dikkat çeken parçası elbette Norveçli harika çocuk Erling Haaland. Yaz transfer döneminde çok büyük bir transfer yapması beklenen Erling Haaland için Raiola’nın da büyük bir komisyonu cebine indirmesi bekleniyor. Haaland’ın dışında Paul Pogba, Zlatan Ibrahimovic, De Ligt ve Donnarruma da Mino Raiola ile çalışıyor.

Tüm bu dünyaca ünlü isimlerin yanında milli futbolcumuz Emre Mor, Hollandalı menajerin portföyünde yer alıyor. Futbolun en büyük yıldızlarından biri olması beklenirken yaptığı yanlış tercihler sebebiyle kariyerini riske atan Emre, 2021 yılında verdiği kararla kendini dünya yıldızlarının patronuna emanet etmişti.

24 yaşındayken dünyanın en iyi menajerlerinden biri ile çalışma fırsatını elde eden oyuncumuz şu anda Vava Cars Fatih Karagümrük forması ile eski günlerine dönüş sinyalleri veriyor.

Raiola’nın kendisine çizdiği yolda öncelikle toparlanmaya ihtiyaç duyan Emre bu toparlanmayı yaşadıktan sonra tekrar Avrupa’nın dev kulüplerinde forma giymek için bir şans bekleyecek.