Devler Emre Mor’u Paylaşamıyor

Şu sıralar basında yer alan haberlere baktığı zaman Emre Mor’un kendisi dahi bugünlerin bu kadar kısa sürede gelebileceğine inanmıyor olabilir. 24 yaşındaki oyuncu Süper Lig temsilcilerinden Fatih Karagümrük’te kariyer sezonunu geride bırakmasından sonra direkt olarak paylaşılamayan isimlerden biri haline geldi ve devleri peşine taktı. Fenerbahçe ile Trabzonspor’un ciddi bir biçimde ilgilendiğine dair haberlerin basına birçok kez yansıdığı yetenekli oyuncuyla alakalı gündeme gelen son haberlerde artık Beşiktaş’ın da adı geçiyor. Söz konusu haberlere göre Siyah Beyazlı takım Fatih Karagümrük ile masaya oturmak adına kolları sıvamış durumda.

Tepeden İzliyor

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin çok üstüne çıkan bir performans sergileyen Emre Mor, şu sıralar basının gündeminde yer alan isimlerden biri ve başarılı oyuncunun bu durumu onu seven herkesi gururlandırıyor.

Çok yetenekli bir oyuncu olmasına rağmen kariyerinin ilk döneminde hep sorunlarla anılan bir isim olan Emre Mor, Fatih Karagümrük formasını sırtına geçirdikten sonra da iyi bir başlangıç yapamadı. Ancak takımın başına Volkan Demirel’in gelmesiyle birlikte işin rengi değişti ve 24 yaşındaki oyuncu hem bireysel olarak hem de takıma sağladığı katkı olarak çok iyi bir gelişim kaydetti.

Yetenekli oyuncunun bu sezon gerçekten en etkileyici olduğu müsabaka kuşkusuz takımının 3 golünü de attığı Kayserispor maçıydı. Soğuk bir havada kar yağışı altında hem de Olimpiyat Stadı’nda oynanan müsabakada rakibine çok zor anlar yaşatan yetenekli oyuncu, birbirinden güzel 3 golle Hikmet Karaman’ın takımını tek başına eli boş gönderten isim oldu.

Kariyerinde ilk kez bir maçta 3 gol atmayı başaran Emre Mor, zaten genel olarak bir sezonda 3 gol dahi atmış değildi. Bu maçtaki performansı başta olmak üzere pek çok maçta takımına hem hücumda hem de savunmada yaptığı katkılar Emre Mor’un artık uslandığı ve daha iyi bir oyuncu olabileceğine dair ihtimali daha da arttırmışa benziyor.

Zira şu sıralar devler Emre için kapışmaya devam ederken, yetenekli oyuncu kafası ve gönlü oldukça rahat bir biçimde olan biteni izliyor.

Beşiktaş Sıraya Girdi

Yaz transfer döneminde daha da yükselen seslerle birlikte Emre’yi Trabzonspor ve Fenerbahçe’nin çok ciddi bir biçimde istediği biliniyordu.

Bununla birlikte Beşiktaş’ın da artık sırada olduğu iddia ediliyor. Siyah Beyazlı takım bu sezon şahane bir performans ortaya koyan ve rakiplerinin de listesine giren 24 yaşındaki oyuncuyu bir başka takıma kaptırmamak istiyor.

Öte yandan Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ile Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma arasında yakın zamanda bir görüşme yapılması bekleniyor. Kurmaylar arasından çıkacak sonuca göre Fatih Karagümrük’ün yıldız oyuncusunun gelecek sezon giyeceği formanın rengi belli olacak.

Tüm bunlarla birlikte oyuncunun hâlâ daha kapalı bir kutu olma ihtimali de aslında hiç düşük değil.