Emre Mor’un Gönlünde Yatan Takım

Bu sezon Süper Lig temsilcilerinden Fatih Karagümrük’te sergilediği performansla spot ışıklarını kendine çeviren Emre Mor, gelecek sezona dair transfer haberlerinin en gözde isimlerinden birisi. Eskiden formasını terlettiği Galatasaray dışında Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor gibi dev ekiplerin peşinde olduğu bilinen isimle alakalı olarak her gün bir başka transfer haberi çıkıyor ancak bu haberlerde oyuncunun gönlünde yatan takıma dair herhangi bir ifade yer almıyor. Bu bağlamda çıkan son haberlerse yetenekli kanat oyuncusunun gönlünde Fenerbahçe’nin olduğunu iddia ediyor.

Sarı Lacivertli Forma

Bu sezon Süper Lig’de dikkat çeken bir performans sergileyen Fatih Karagümrük’te sezonun en büyük kazanımlarından birisi Emre Mor olmuştu.

Teknik Direktör Volkan Demirel yönetiminde şahane bir performans ortaya koyan 24 yaşındaki yetenekli oyuncu için 2021/2022 sezonu kariyerinin en iyi sezonu haline gelirken, onu zaten bu kadar merak edilir kılan yeteneklerinin üstüne gelen bu performansı sayesinde birçok takım Emre’yi istemeye başladı.

Pek tabii yabancı kuralı gibi bir durumun söz konusu olması Süper Lig devlerini oyuncunun peşine düşürdü. Bu kadar yetenekli bir oyuncunun yabancı pasaportuna sahip olarak gelmesi zaten bir hayli zor ve bunun üstüne bir de oldukça göz kamaştırıcı performans eklenince devler Emre Mor’un peşine düştüler.

Öte yandan oyuncunun hangi takımı istediğine dair bir türlü net bir haber paylaşılmamıştı. Basında yer alan son haberler transferi tamamlamaya da en yakın takım olan Fenerbahçe’nin Emre Mor’un gönlünde yatan takım olduğunu iddia ediyorlar.

Basında yer alan bu haberlere bakıldığı zaman 24 yaşındaki yetenekli oyuncu Sarı Lacivertli formayı giymeyi diğer takımlara göre daha çok istiyor. Bununla birlikte Abdülkerim Bardakçı ve Fenerbahçe arasında geçen transfer görüşmelerinde de yaşandığı gibi transfer imzaya dökülmeden önce herhangi bir kesin ifade kullanmamak çok daha iyi olacaktır.

Trabzonspor Formül Arıyor

Bu bağlamda tüm takımlar Fenerbahçe’nin bu transferi tamamlamak açısından daha avantajlı olduğunu biliyorlar ama olası bir iptal durumunda elleri boş kalmasın diye kendilerine yönelik alternatifleri de araştırıyorlar.

Örneğin Emre Mor ile ilgilendiği kesin bir biçimde bilinen Trabzonspor, gelecek sezon yetenekli oyuncuyla çalışabilmek adına geride kalan sezonun başında kadrosuna kattığı Gervinho’yu gözden çıkarmış durumda.

Roma’dan Trabzonspor’a transfer olduktan sonra dikkat çeken işler de çıkartan Fildişi Sahilli oyuncu, sezonun daha ilk yarısı tamamlanmadan önce çapraz bağ sakatlığı geçirmiş ve bu nedenle sezonu kapatmıştı.

Bununla birlikte doğal fizik yetenekleri sayesinde toparlanması mümkün gözüken Gervinho da oldukça yetenekli bir oyuncu ve bu bağlamda Fatih Karagümrük adına uygun bir isim olarak görülebilir.

Pek tabii bu ihtimallerin hepsi birbirine bağlı ve Emre’nin önce Fenerbahçe ile anlaşamaması sonra da Trabzonspor’un Gervinho’yu ve Fatih Karagümrük tarafını ikna etmesi gerekecek.