Emre Mor Şubat’ta Isındı

Uzun bir zamandan beri aralıksız bir biçimde düşüşte olan kariyerini Fatih Karagümrük’te toparlamaya başlayan Emre Mor’un kariyerine güzel notların düşüldüğü dönem 2022 yılının Şubat ayı oldu. 24 yaşındaki oyuncu, medyanın olumlu anlamda radarına girmeyi başardığı Şubat ayında gösterdiği performansla eski günlerine göz kırpmayı başardı.

Kendine Gelen

Bu sezon Süper Lig temsilcilerinden Fatih Karagümrük’e imza atarak en üst seviyede tutunamadığını ortaya koyan Emre Mor, İstanbul temsilcisinde gösterdiği performansla herkesi şaşırttı.

24 yaşındaki oyuncunun yaptığı bu sürpriz olumlu algılansa da bu kadar yetenekli bir oyuncu adına oldukça da dramatik. Kariyerinin ilk gününden bu yana yeteneklerini değerlendirememesi nedeniyle eleştirilen Emre Mor, Fatih Karagümrük’te kelimenin tam anlamıyla kendisini buldu.

Yetenekli sağ kanatın Şubat ayındaki performansı ise kariyerinde güzel hatırlanacak bir dönem oldu. Kış mevsiminin son ayındaki ilk maçına Yeni Malatyaspor karşısında oynanan maçla çıkan Emre Mor, bu maçta 87 dakika sahada kaldı ancak herhangi bir skor katkısı sunamadı. Bununla birlikte Emre Mor’un maçtaki performansı gayet kabul edilebilir seviyedeydi.

Bu maçtan sadece 3 gün sonra Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu’nda Konyaspor ile oynanan maç ise Emre Mor’un yeteneklerini hatırlattığı maç oldu. Oyuna sonradan giren ve buna rağmen 1 gol ve 1 asist yaparak turu İstanbul temsilcisine getiren isim olan Emre Mor kendine geldiğini de bu maçla gösterdi.

Takımın en kötü maçı olan ve aynı zamanda Şubat ayındaki tek mağlubiyeti olan Antalyaspor maçında arkadaşları arasından olumlu anlamda sıyrılmayı başaramayan Emre Mor, kötü bir maç geçirdi.

Antalyaspor maçından 1 hafta sonra bu sefer Sivasspor ile karşı karşıya gelen Fatih Karagümrük’te sahanın en iyi isimlerinden birisi Emre Mor’du. 24 yaşındaki oyuncu gösterdiği performansla takımının Sivasspor üzerinde tahakküm kurmasını sağlayan isimlerden biriydi.

Şubat ayının son maçında Fatih Karagümrük’ten kimsenin beklemediği bir performansın sergilendiği maçta Başakşehir’i mağlup eden İstanbul temsilcisi, Emre Mor’un asistini yaptığı golle galibiyete ulaşmıştı.

Maç boyunca Başakşehir savunmasını rahatsız eden Emre Mor, takımının en etkili isimlerinden biri oldu.

Kaliteli

Emre Mor adına kariyerinin 3 ay sonrasını da 3 yıl sonrasını da tahmin edebilmek pek kolay değil. Zira 24 yaşındaki oyuncunun yeteneklerine bakıldığında bundan sadece 3 ay sonra en üst Avrupa kulüplerinde oynayabilecek bir oyuncu olduğunu söylemek mümkün olsa da yetenek tek başına bir şey kazandırmıyor.

Nitekim Emre Mor’u Borussia Dortmund, Celta Vigo, Galatasaray gibi kulüplerde düzenli olarak forma giyemez kılan şey de yeteneklerini istikrarlı ve disiplinli bir şekilde gösterememesi oldu.

Bununla birlikte Emre Mor belirli bir yaşa geldi ve bu dakikadan sonra yaptığı her hatanın kariyerinde kapatılamaz yaralar açacağını biliyor. Oldukça kaliteli bir oyuncu olan Emre Mor, en azından Şubat ayında bu durumu bizlere hatırlattı.