Emre Mor’un Yükselişi

Sezon başında transfer olduğu Fatih Karagümrük’te sezonun bu döneminde gösterdiği performans spot ışıklarının Emre Mor’un üstüne tekrar vurmasını sağladı. 24 yaşındaki oyuncu, kariyerinin en sakin ve iyi dönemlerinden birini geçiriyor ve bu durum onun performansına yansıyor. Fatih Karagümrük’te yaşanan teknik direktör değişikliği sonrası takımın başına gelen Volkan Demirel’in gözde oyuncularından biri haline gelen Emre, son haftalarda çok daha fazla süre buluyor ve daha iyi performans gösteriyor.

ISTANBUL, TURKEY – OCTOBER 24: Emre Mor (Front) of VavaCars Fatih Karagumruk in action against Adama Traore (Rear) of Atakas Hatayspor during the Turkish Super Lig soccer match between VavaCars Fatih Karagumruk and Atakas Hatayspor at Ataturk Olympic Stadium in Istanbul, Turkey on October 24, 2021. (Photo by Mehmet Murat Onel/Anadolu Agency via Getty Images)

Yükselen Grafik

Türk futbolunun son zamanlardaki en heyecan verici yeteneklerinden biri olan Emre Mor, şu sıralar basında sıkça anılıyor. Aslına bakıldığında Emre Mor’u her zaman basında görmek mümkündü ancak bu haberlerin büyük bir çoğunluğu 24 yaşındaki oyuncunun futbolculuğuyla ilgili değil özel hayatıyla alakalıydı.

Türkiye’ye ikinci kez ayak basan Emre Mor adına artık daha sakin bir dönem geçtiğini belirtmek gerek. Yetenekli oyuncu Volkan Demirel’in Fatih Karagümrük’ün başına getirilmesinden sonra takımın gözde oyuncularından da biri haline geldi.

Sezona Francesco Farioli’nin öğrencisi olarak başlayan Emre Mor, ilk 10 haftada toplamda 41 dakika süre alabilmişti. İtalyan teknik adamı etkileyemediği her halinden belli olan Emre Mor, sonraki haftalarda iyi bir grafik sergilemiş olacak ki sürelerini 65 dakikalara kadar çekmeyi başardı. Pek tabii bu durumda takımdaki sakatlıkların ve kart cezalarının da etkisi fazlaydı.

Volkan Demirel’in Fatih Karagümrük’ün başına getirilmesinden sonra 3 maç daha beklemek zorunda kalan Emre Mor, yeni hocasının kendisine görev verdiği ilk maçta golünü attı.

Etkileyici

Her ne kadar Gaziantep FK karşısında atılan gol sadece averaja yansıyan bir gol olsa da bu maçtaki performans Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Volkan Demirel’i olumlu anlamda etkiledi. Volkan Demirel yönetiminde çok daha fazla süre almaya başlayan ve daha serbest bir oyun içi rol kazanan Emre Mor bu fırsatları en azından şimdilik iyi değerlendiriyor.

Özellikle Konyaspor ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu’nda oyuna sonradan girmesine rağmen 1 gol ve 1 asist ile sahanın yıldızı olan Emre Mor, o günden bu yana oyununun üstüne koymayı başardı.

Geçtiğimiz günlerde Volkan Demirel’in Play Spor kanalına yaptığı açıklamalarda övgü dolu sözlerle anılan Emre Mor’un kafasına Milli Takım’a dönmeyi koymuş olması performansına da pozitif bir etki yaptı.

Şu sıralar Fatih Karagümrük teknik ekibinin açıklamalarına bakıldığında ekibin Emre Mor’un Milli Takım’a geri dönebileceğine dair inancının tam olduğu görülüyor. Bununla birlikte 24 yaşındaki yetenekli oyuncunun Fatih Karagümrük’teki hocaları kadar A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz’u da etkilemeyi başarması gerekiyor.

Fatih Karagümrük ligin 27’inci haftasında son haftaların en formda ekiplerinden Başakşehir’e konuk olacak. Başakşehir karşısında oynanacak zorlu maçta iyi bir performans göstermesi ve ekstradan tabelaya da bir katkı sağlaması Emre Mor’un daha da dikkat çekmesini sağlayabilir.