Emre Mor Gelecek sezonda Hangi Takımın Formasını Giyecek

Süper Lig’in sona ermesi ile beraber takımlar transfer çalışmalarına başladılar. Her takım önümüzdeki sezon için daha iyi bir kadro kurmak istiyor. Bilhassa yerli futbolcuların daha değerli olduklarını ifade edebiliriz. Önümüzdeki sezon herhangi bir kural değişikliği olmadığı takdirde sahada dört yerli futbolcu olacak.

Emre Mor; transfer döneminin gözdelerinden birisi olacak. 1997 doğumlu futbolcu; bu sezon Fatih Karagümrük formasıyla ortaya koyduğu performans ile dikkatleri üzerine çekti. Genç futbolcunun ismi birçok takım ile anılıyor. Hem yurt içinden hem de yurt dışından talipleri olduğu söyleniyor. Gelin, Emre Mor’un 2022 – 2023 sezonu hedeflerine yakından bakalım!

Fenerbahçe Emre Mor ile İlgileniyor

25 yaşındaki futbolcu ile ilgilenen takımların başında Fenerbahçe geliyor. Sarı lacivertli takımı önümüzdeki sezon dünyaca ünlü teknik adam Jorge Jesus çalıştıracak. Portekizli antrenörün geniş bir kadro kurmak istediği biliniyor. Fenerbahçe’nin elinde çok sayıda yerli futbolcu bulunuyor. Ancak, bu futbolcuların çoğunun merkez orta saha oyuncusu olduklarını ifade edebiliriz. Bu noktada, sarı lacivertli takımın kanatlarda oynayabilecek yerli futbolculara ihtiyacının olduğunu söylemek mümkün!

Fenerbahçe başkanı Ali Koç; geçtiğimiz günlerde Fatih Karagümrük başkanı Süleyman Hurma ile görüştü. Her ne kadar bu görüşmenin transfer ile ilgili olmadığı söylense de Emre Mor’un isminin görüşmede geçtiği söyleniyor. Fenerbahçe; genç futbolcuyu kadrosuna katmak istiyor. Bunun için Fatih Karagümrük’e takas teklifinde bulundu. Sarı lacivertli takımda kadro dışı kalan Ozan Tufan’ın Karagümrük’e önerildiği söyleniyor. Süleyman Hurma; Fenerbahçe’den Ozan Tufan’ın yanı sıra bir miktar para da istedi.

Emre Mor’un Fenerbahçe’de oynamak istediğini yakın çevresine söylediği ifade ediliyor. Genç futbolcu; Fatih Karagümrük’te yakaladığı çıkışı Fenerbahçe’de de devam ettireceğini düşünüyor.

Emre Mor’a Avrupa’dan Talipler Var

Emre Mor ile ilgilenen tek takım Fenerbahçe değil! Genç futbolcu Avrupa’da da tanınan bir isim! Bir sezon Borussia Dortmund forması giyen 25 yaşındaki futbolcu; burada tutunamayarak Celta Vigo’ya transfer olmuştu. Ancak, İspanya’da da başarılı olamadı. Emre Mor’un Fatih Karagümrük’teki performansının farkında olan İtalyan takımları genç futbolcuyu kadrolarına katmak istiyorlar. Emre Mor ile ilgilenen takımların başında Lazio geliyor. UEFA Avrupa Ligi’nde Galatasaray ile aynı grupta yer alan İtalyan takımı; ligi istediği yerde bitiremedi. Bu yüzden, kadrosunu yenilemek istiyor. Listesinin ilk sıralarında Emre Mor bulunuyor.

Lazio dışında Fiorentina ve Atalanta’nın da Emre Mor ile ilgilendiği söyleniyor. Genç futbolcu; İtalya’ya gitmeye de sıcak bakıyor. Kendisini Avrupa’da yeniden kanıtlayabileceğini düşünüyor.

Fatih Karagümrük Oyuncunun Bonservisini Aldı

Emre Mor’un Celta Vigo ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2022 tarihinde sona erecekti. İspanyol kulübü; oyuncuyu 2021 – 2022 sezonunun başında Fatih Karagümrük’e kiraladı. İstanbul temsilcisi; oyuncunun sözleşmesinin bitmesini de fırsat bilerek Emre Mor ile iki yıllık sözleşme imzaladı.