Fatih Karagümrük Başkanından Çarpıcı Açıklamalar

Bu sezon Emre Mor’un transferi, Volkan Demirel’in göreve getirilmesi ve Süper Lig’deki başarılı performansı sayesinde gündeme sıkça gelen Fatih Karagümrük’te bu başarının en temel yapıtaşlarından biri kulübün başkanı ve sahibi olan Süleyman Hurma’nın varlığı. Uzun yıllardır spor yöneticiliği yapan Süleyman Hurma, geçtiğimiz günlerde Türk futbolunda tartışılmaya devam edilen sorunlarla alakalı olarak çarpıcı açıklamalar yaptı. Kendine has sert üslubuyla Türkiye Futbol Federasyonu’nu ve Türk futbolunun son durumunu eleştiren Hurma’nın açıklamaları oldukça çarpıcıydı.

Türk Futbolu Değer Kaybediyor

Bu sezon Süper Lig’de sessiz sedasız oldukça iyi işler çıkartan Fatih Karagümrük’te isimlerin performanslarının öne çıktığı bir sezon yaşandı denebilir.

Teknik Direktör Francesco Farioli yerine Volkan Demirel’i getiren Karagümrük, Demirel’i getirdikten sonra birçok teknik adamın ve kulübün kazanamadığı Emre Mor’u da kazanarak oldukça flaş bir işe imza atmıştı.

Bununla birlikte bu sezonki başarının da takımın bir anda Süper Lig’e doğru çıkış yapmasının da en önemli mimarlarından biri kuşkusuz Başkan Süleyman Hurma. Uzun yıllar farklı kulüplerde spor yöneticiliği yapan Hurma, futbolun içinden gelen ve futboldan anlayan bir yöneticinin neleri başarabileceğini net bir şekilde gösteriyor.

Bu bağlamda fikirlerine her zaman önem verilen bir isim olan Süleyman Hurma, geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında önemli açıklamalarda bulundu. Fatih Karagümrük Başkanının hedefinde şu sıralar herkesin de olduğu gibi Türkiye Futbol Federasyonu vardı.

Türk futboluna değer kaybettirildiğini dile getiren Hurma, gelecek sezona dair çalışmalar yapmaları için harcama limitlerinin, yabancı sınırının ve yayın ihalesinin belirlenmesi gerektiğini ancak Futbol Federasyonu’nun bunların hiçbirini yapamadığı gibi bir de istifa ettiğini ifade etti.

Avrupa’daki kulüplerin birçoğunun transfer edecekleri oyuncuları daha şimdiden hazırladıklarını belirten Hurma, kendilerinin gelir gider dengesini bilmedikleri için yine daha alt seviye oyuncularla muhatap olmak zorunda kalacaklarını aktardı.

Bununla birlikte Türkiye Kupası’nı da dünyanın en ucuz organizasyonu olarak nitelendiren Fatih Karagümrük Başkanı, bu turnuvada tur atlamanın ödülünün 60 bin TL, kupayı kazanmanın da 3 milyon TL olduğunu hatırlattı ve bu kadar kötü bir turnuva olamayacağını savundu.

Emre Mor Açıklamaları

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile yaptığı görüşmeden sonra Emre Mor’un basında daha sık yazıldığının farkında olan Hurma, Ali Koç ile 24 yaşındaki oyuncuya dair herhangi bir görüşme yapmadıklarını dile getirdi.

Kendilerine 2 farklı Avrupa kulübünden teklif geldiğini ancak Emre Mor’u bir sene daha ellerinde tutup sonrasında da daha yüksek bir ücretle Avrupa’ya göndermek istediklerini belirten Hurma, oyuncularına güvendiklerini aktardı.

İddaa ve Passolig sistemlerini de eleştiren Fatih Karagümrük Başkanı, İddaa’nın gelirlerinin 10 katı artmasına rağmen kulüplere verdiği payların hep aynı kaldığını ve Passolig sisteminin de taraftarların stada gelmesini engellediğini dile getirerek eleştirilerine devam etti.