Emre Mor Nereden Nereye

Bu sezon Fatih Karagümrük forması altında gösterdiği başarılı performansla birlikte tekrar övülmeye başlayan Emre Mor adına bu noktaya gelene kadar pek çok sıkıntı yaşandığını futbolseverlerin büyük çoğunluğu hatırlayacaktır. 24 yaşındaki oyuncu biraz yeteneklerinin getirdiği beklenti biraz da kendi disiplinsiz tavırları nedeniyle neredeyse daha ortasına gelmeden kariyerini bitirme noktasına kadar gelmişti. Ancak kariyerinde yeni bir sayfa açmak zorunda olduğunu fark eden yetenekli kanat oyuncusu, şimdilerde kulüpler tarafından paylaşılamayan bir oyuncu haline geldi.

Sıfırdan Başladı

Bu sezon Süper Lig’de dikkat çeken performanslardan birine imza atan Fatih Karagümrük, sezon içerisinde dönüşümler yaşamış olmasına rağmen bu dönüşümlerden daha çok Emre Mor’un sergilediği performansla gündeme geldi.

Daha çocuk yaşta sayılabilecek bir döneminde futbol kamuoyuna kendini tanıtan yetenekli oyuncu, bu yeteneklerini zaman zaman sergilese bile belirli bir istikrara kavuşturmak konusunda çok büyük problemler yaşamıştı.

Yetenekleri Emre Mor’u Borussia Dortmund gibi bir kulübe götürdü ancak disiplinsizliği onu Alman temsilcisi de dahil hiçbir kulüpte tutunamayan bir oyuncu haline getirdi. Kariyerinde pek çok farklı durakta kendini kanıtlama şansı yakalayan 24 yaşındaki oyuncu bu şansı ancak Fatih Karagümrük’te değerlendirebildi.

Bu sezon Celta Vigo’dan kiralık olarak transfer edilen yetenekli oyuncu adına bu kulübün son şanslardan biri olabileceğini herkes dile getiriyordu. Nitekim Emre Mor da bu durumun farkındaydı ancak Francesco Farioli’nin sistemine uyum sağlamak konusunda yaşadığı problemler onun adına her şeyin sıfırdan başlaması anlamına geliyordu.

Bir kez daha kendini kanıtlamak istese bile bu sefer de sistem içerisinde kendine yer bulamayan yetenekli oyuncunun imdadına yetişen isimse Volkan Demirel oldu.

Hocanın Büyük Etkisi

Farioli’nin ligin ilk devresinin sonlarına doğru gelinirken aldığı kötü sonuçlarla birlikte görevinden ayrılması sonrasında göreve getirilen Volkan Demirel’in ne böyle bir teknik direktörlük performansı sergileyebileceği ne de Emre Mor’a bu kadar net bir dokunuş yapabileceği düşünülmüyordu.

Genç teknik adam kulüpte daha direkt bir oyun tarzını benimserken Emre Mor’u da hücum setlerine monte etti. Bu durum oyuncunun saha içerisinde daha serbest bir hale gelmesini sağlarken serbest oyun Emre Mor adına yeteneklerini daha da fazla sergileyebilme şansının da gelmesi anlamına geliyordu.

Nitekim Emre Mor da zaten doğuştan var olan yeteneklerini oyuna dahil etmeyi başardı ve bu sayede dikkat çekti. Attığı goller ve verdiği paslarla takım arkadaşlarını golle buluşturması oyuncunun daha çok göze çarpmasına yardımcı olurken Emre Mor 1 sezon içerisinde bambaşka bir noktaya geldi.

24 yaşındaki oyuncu neredeyse bir hiç olarak geldiği Fatih Karagümrük’te şu an marka isimlerden biri. Süper Lig’de Fenerbahçe, İtalya’da ise Lazio ve Fiorentina gibi ekiplerin ilgilendiği iddia edilen başarılı oyuncunun gelecek sene Avrupa’da top koşturması oldukça muhtemel gözüküyor.