Emre Mor Hocasını Etkilemiş

Üstün yeteneklere sahip olmasına rağmen bu yetenekleri istikrarla ve disiplinle kavuşturamayan Emre Mor, kariyerinin her bir adımda daha da gerilemesine engel olamamıştı. 24 yaşındaki oyuncu Borussia Dortmund, Celta Vigo gibi Avrupa kulüpleri ve Galatasaray gibi üst düzey bir takımda tutunamadı ve son olarak Fatih Karagümrük ile anlaşmaya vardı. Son zamanlarda eski formunu hatırlatan bir performans sergileyen Emre Mor, kendisini bu forma kavuşturan hocası Volkan Demirel’i de bir hayli etkilemiş görünüyor. Geçtiğimiz günlerde bir kanalda açıklamada bulunan Volkan Demirel, Emre Mor ile alakalı övgü dolu sözler kullandı.

Yetenekli Oyuncu

Türkiye’deki futbolseverleri son 5 yıl içerisinde Emre Mor kadar heyecanlandıran başka bir oyuncu bulmak pek kolay değil. Kariyerinin ilk dönemlerinde dribbling yetenekleri, topla olan ilişkisi gibi pek çok konuda taraftarlara heyecan veren Emre Mor, bu dönemlerden sonra ne yazık ki pek futbolla anılmadı.

Zihinsel yetersizlikleri nedeniyle her geçen gün geriye giden kariyerinin gidişatını olumlu yöne çeviremeyen Emre Mor, daha da kötüye gitmesine neden olacak pek çok da hareket yaptı. Bununla birlikte yetenekli oyuncu artık 24 yaşına geldi ve en azından Avrupa standartlarında genç bir oyuncu sayılmaz.

Bu sezonun başında Süper Lig’e bir kez daha dönen Emre Mor, Fatih Karagümrük’e imza attıktan sonra daha iyi bir performans göstermeye başladı. Özellikle Francesco Farioli yerine gelen Volkan Demirel’in teknik direktörlüğünde Emre Mor’un yeteneklerinin daha görünür bir hale geldiğini söylemek yanlış olmaz.

Volkan Demirel yönetiminde takımın en önemli silahlarından biri haline gelen Emre, Süper Lig’in 26’ıncı haftasında oynanan Sivasspor maçında da etkili bir performans sergilemişti. Bir topu direkten dönen yetenekli oyuncu, maç boyunca Karagümrük hücumlarının vazgeçilmez ismiydi.

Hatalardan Çıkan Dersler

Emre Mor’un formunda uzun bir aradan sonra tekrar olumlu bir seyir yakalamış olması basının da gözünden kaçmadı. 24 yaşındaki oyuncunun Teknik Direktörü Volkan Demirel, Play Spor kanalına yaptığı açıklamalarda Emre Mor ile alakalı övgü dolu ifadelerde bulundu.

Emre Mor’un kendisiyle alakalı söylenenlerden çok daha üst seviye bir oyuncu olduğunu belirten Volkan Demirel, oyuncusundan çok etkilendiğini ifade etti.

Emre Mor’un herkesi heyecanlandıran özelliklerinden biri olan dar alandaki becerisine vurgu yapan Volkan Demirel, dar alanda Emre Mor kadar rahat hareket eden bir oyuncu görmediğini dile getirdi.

Volkan Demirel’in futbolculuk döneminde Fenerbahçe’nin efsanesi haline gelmiş bir file bekçisi olduğu düşünüldüğünde, Emre Mor ile alakalı bu ifadesi daha da değerli bir hale geliyor.

Bununla birlikte Volkan Demirel, yetenekli oyuncusunun Milli Takım’a tekrar dönmek istediğini de belirterek Emre Mor’un amacını ifade etti. Yetenekli oyuncu, 19 yaşındayken ilk kez sırtına geçirdiği Milli Takım formasıyla 15 maça çıkmış ve 1 de gol atmıştı.

Emre Mor, 2017’den beri herhangi bir Milli Takım kadrosuna davet alamadı.