Emre Mor Milli Takım’a Yaklaşıyor

Bu sezon Fatih Karagümrük formasıyla gösterdiği performans sayesinde uzun bir süredir düşüşte olan kariyerini toplamaya başlayan Emre Mor, İstanbul temsilcisinde tam anlamıyla kendini buldu. Çok yetenekli bir oyuncu olmasına rağmen kariyerinin ilk sözleşmesinden bu yana problemli olduğu sıkça ifade edilen 24 yaşındaki yetenekli sağ kanat, artık hatalarından ders çıkarmaya başlayan bir oyuncu. Bu sezona dair en temel hedefi Ay Yıldızlı formaya geri dönmek olan Emre Mor, son haftalarda gösterdiği performansla formaya da göz kırpıyor.

ISTANBUL, TURKEY – OCTOBER 24: Emre Mor (Front) of VavaCars Fatih Karagumruk in action against Adama Traore (Rear) of Atakas Hatayspor during the Turkish Super Lig soccer match between VavaCars Fatih Karagumruk and Atakas Hatayspor at Ataturk Olympic Stadium in Istanbul, Turkey on October 24, 2021. (Photo by Mehmet Murat Onel/Anadolu Agency via Getty Images)

Heyecan

Bu sezon Süper Lig temsilcilerinden Fatih Karagümrük ile el sıkışan Emre Mor, kariyerinin en iyi dönemlerinden birini yaşamaya devam ediyor.

24 yaşındaki yetenekli kanat oyuncusu özellikle Volkan Demirel’in takımın başına gelmesinden sonra bulduğu şansları oldukça iyi değerlendirdi ve çiçeği burnunda hocasının gözüne girmeyi başardı. Bununla birlikte Emre Mor’un etkilemek istediği bir diğer teknik adam da A Milli Futbol Takımı’nın Teknik Direktörü Stefan Kuntz olacak.

Kariyerinin ilk sözleşmelerinde dahi oldukça problemli bir yapısı olduğu bilinen Emre Mor, ne yazık ki gittiği takımlarda kendisine güvenen teknik adamların güvenini boşa çıkardı. Her bir istasyonda farklı problemler yaşayan 24 yaşındaki oyuncu, artık genç bir yetenek olarak nitelendirilemeyecek yaşa geldi.

Bununla birlikte Fatih Karagümrük forması altında dikkat çeken bir performans sergileyen Emre Mor’un kariyerinin daha sakin bir döneminde olduğu kesin. Nitekim 24 yaşındaki yetenekli oyuncu da bu durumu iyi değerlendirmek ve uzun bir süredir seçilmediği Milli Takım’dan davet alabilmek istiyor.

Fatih Karagümrük’ün Süper Lig’in son haftasında oynadığı Altay maçında oldukça iyi bir performans sergileyen Emre Mor, takımına 3 puanı getiremedi ancak sahada kaldığı süre boyunca Altay kalesinde en çok tehlike yaratan isimlerden birisiydi.

Kariyerinde belki de hiçbir zaman olmadığı kadar istikrarlı bir performans sergileyen Emre Mor’un bu istikrarı, 24 yaşındaki oyuncunun nihai hedefi olan Milli Takım hedefinin kapılarını aralayabilir.

Sinyal

Hatırlanacağı üzere A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz verdiği bir demeçte ileride davet edilecek oyuncuların alışılageldik oyunculardan farklı olmasının muhtemel olduğunu dile getirmişti.

Bir sonraki kadroda bir önceki kadrodan çok daha farklı isimlere yer verme ihtimalinin olduğunu belirten Kuntz’un bu ifadeleri aslında Emre Mor gibi takıma geri dönmeyi hedefleyen oyuncular adına oldukça umut verici.

Emre Mor kariyerine birçok sansasyon eklemiş olsa da bir yandan da sadece 24 yaşında olan bir oyuncu. Bu durum o üstün yeteneklerin belirli bir olgunlukla buluşturulabilmesi durumunda hâlâ daha çok iyi işler çıkarabilecek yetenekler olduğunu da bizlere gösteriyor.

Pek tabii Stefan Kuntz adına en azından Dünya Kupası Elemeleri kadrosunda Emre Mor’a yer vermek pek beklenebilecek bir risk değil ancak Emre böyle devam ederse hedefine ulaşmak adına çok da beklemeyecek.