Emre Mor’un Arkadaşları Hatay Deplasmanında

Bu sezon Fatih Karagümrük formasıyla gösterdiği performans sayesinde tekrardan göze girmeye başlayan ve Milli Takım’a davet edilmesine dair ihtimali arttıran Emre Mor için oldukça iyi geçiyor. 24 yaşındaki yetenekli oyuncu, 28’inci haftada oynanan Altay maçında sahanın en iyi isimlerinden birisi olmasına rağmen takımına galibiyeti getiremedi. Bununla birlikte o maçta gördüğü sarı kart nedeniyle cezalı duruma düşen Emre Mor, 29’uncu hafta maçını kendi evinden takip etmek zorunda kalacak.

Değerlendirilemeyecek Fırsatlar

Bu sezon yeteneklerini bir miktar daha olgunlukla ve istikrarla buluşturmayı başaran Emre Mor, Fatih Karagümrük formasıyla Süper Lig maçlarında oldukça dikkat çeken bir performans sergilemeye devam ediyor.

Fatih Karagümrük’te yaşanan teknik direktör değişiminden sonra takımın başına getirilen Volkan Demirel’in göz bebeği haline gelen 24 yaşındaki oyuncu, sahada gösterdikleriyle bir anlamda yeteneğine ve kariyerine de ne kadar kötü davrandığını gösteriyor.

Hücumdaki meziyetlerini gol katkısıyla da süsleyen Emre Mor, aynı zamanda takım savunmasına yaptığı katkıyla da İstanbul temsilcisi adına oldukça değerli bir oyuncu. Bununla birlikte Karagümrük’ün oynadığı Altay maçında Naderi’nin kırmızı kart görmesini sağlayan ve Altay’ı harap eden yetenekli kanat yine de takımına 3 puanı getirememişti.

29’uncu haftanın açılış müsabakasında Hatayspor deplasmanında 3 puan arayacak olan Fatih Karagümrük’te Emre Mor yine takımın en önemli isimlerinden biri olabilirdi ancak Altay maçında gördüğü sarı kart yetenekli oyuncuyu cezalı duruma düşürdü.

Sarı kart cezası nedeniyle Hatay’a giden kafilede yer alamayan Emre Mor, arkadaşlarını uzaktan desteklemek zorunda kalacak.

Çok Eksik

Fatih Karagümrük’te ne yazık ki tek eksik Emre Mor da değil. Erkin Zukanovic, Rayyan Baniya, Derrick Luckassen, Fabio Borini, Vato Arveladze, Kerim Frei gibi isimler de Hatay deplasmanında yer alamayacaklar.

Bu maç öncesi Hatayspor 43 puanla 8’inci sırada yer alırken, Fatih Karagümrük 40 puanla 9’uncu sırada yer alıyor. İki takımın sezonun ilk yarısında İstanbul’da oynadıkları maç 1-1’lik eşitlikle sona ermişti.

İki genç teknik direktörün de karşı karşıya geleceği maçta Emre Mor adına belki de çok iyi bir maç geçebilirdi. Zira her ne kadar Hatayspor sol beki Sam Adekugbe oldukça kuvvetli bir oyuncu olsa da Hatayspor savunması bir anda çözülebilen yapıya sahip bir savunma ve Emre Mor bu bağlamda oldukça kritik bir sorumluluk üstlenebilirdi.

24 yaşındaki oyuncunun yaptığı dribblingler oldukça değerli ve dar alanda Volkan Demirel’in de ifade ettiği gibi üst düzeyde işler yapabilen bir oyuncu olması Emre Mor’u özel kılıyor. Bununla birlikte Fatih Karagümrük’ün Altay karşısında da sorun yaşamasına neden olan hücum oyuncularının eksikliği Hatayspor maçında da sıkıntı olabilir.

Bakalım 12 Mart tarihinde karşı karşıya gelecek iki takımın mücadelesinden çıkacak sonuçta sevinecek taraf kim olacak?