Emre Mor Salladı Ama Yıkamadı

Fatih Karagümrük formasıyla gösterdiği performans sayesinde Milli Takım formasına tekrardan göz kırpmaya başlayan Emre Mor, Süper Lig’in 28’inci haftasında oynanan Altay maçında sahanın en iyi oyuncularından biriydi. Hücum hattında yaşanan sakatlıklar nedeniyle oldukça eksik kalan Fatih Karagümrük’ün en önemli silahlarından biri olarak sahneye çıkan Emre Mor, Altay savunmasını çok fazla yıprattı ancak takım arkadaşlarından yeteri kadar destek alamayınca maç 0-0 sona erdi.

Başarılı

Bu sezon Süper Lig temsilcisi Fatih Karagümrük’te dikkat çeken bir performans sergilemeyi başaran Emre Mor, İstanbul takımının oynadığı son maç olan Altay maçında oldukça iyi bir iş çıkardı.

Maçta kaldığı süre boyunca Altay savunmasını en net tehdit eden oyuncu olmayı başaran 24 yaşındaki yetenekli kanat oyuncusu, Altay’ın başarılı savunmacısı Naderi’nin ikinci sarı karttan kırmızı kart gördüğü pozisyonun da aktörüydü.

Rakip savunmaya yaptığı devrilmelerle oldukça fazla tehlike yaratan Emre Mor, kaleyi gördüğü anlarda iyi şutlar da çıkartarak Lis’i zorladı ancak bu performansa eşlik eden başka Fatih Karagümrük oyuncusu olmadı. Hâl böyle olunca sahadan gol sesi de çıkmadı ve maç 0-0 sona erdi.

Bununla birlikte hem sosyal medyaya hem de Fatih Karagümrük taraftarlarının tepkilerine bakıldığında Emre Mor adına bu performansın dönmeyi çok istediği Milli Takım kapısını da yavaş yavaş aralamaya yardımcı olacağını görmek mümkün.

Zira futbol kamuoyunun dikkatini tekrar çeken bir Emre Mor var ve 24 yaşındaki oyuncunun kafasını futbola verdiği zaman neler yapabileceğine birçok kez şahit olundu.

Sükûnet

Bununla birlikte Emre Mor’un neden Emre Mor olduğuna dair donelerin de Altay maçında görüldüğünü belirtmekte fayda var.

İçeriye şahane devrildiği pozisyonda Naderi tarafından sert bir şekilde durdurulan Emre Mor, yardımcı hakemin faul kararını vermemesi sonrasında yayıncı kuruluşun spikerinin de ifade ettiği gibi bir hışımla hareket etti.

Pek tabii maç içerisindeki adrenalin, vücutta pompalanan kan ve sert bir şekilde durdurulmuş olmanın siniri Emre Mor’u etkilemiş olabilir. Ancak geçmiş kariyeri zaten olur olmadık hadiselerle dolu olan Emre Mor’un kendisini daha iyi gösterebilmek adına herhangi bir futbolcudan çok daha fazla dikkat etmesi gerekiyor.

Bir an içerisinde nevri dönen Emre Mor hakemin verdiği kararı bekleyene kadar bu tepkiyi hiç göstermemeli. Yardımcı hakem yanlış bir karar vermiş olabilir ve hatta orta hakem de bu kararı tasdikleyebilir ancak Emre Mor’un bu kadar sert tepki göstermesi hakemi değil Emre’yi daha kötü gösterecek etmen.

İlerleyen yaşıyla birlikte artık daha olgun bir oyuncu olduğu her halinden belli olan Emre Mor, arka plandaki bu detaylara da ayrı ihtimam göstermeli. Vecizde geçtiği gibi şeytan ayrıntıda gizli ve 24 yaşındaki yetenekli kanat oyuncusunun bu gibi ayrıntılardan kendisine ders çıkarması Milli Takım’a seçilmesi için de önemli.