Emre Mor Avrupa Yolcusu

Bu sezon Fatih Karagümrük forması altında sergilediği başarılı performansla birçok kulübün dikkatini çeken Emre Mor, yaz transfer döneminin de en çok konuşulan isimlerinden biri olmaya aday. Celta Vigo ile olan sözleşmesinden kaynaklı olarak şu an herhangi bir kulübe imza atması mümkün olmayan oyuncuyla alakalı geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe iddiası atılmıştı. Bununla birlikte Süleyman Hurma açıklamalarda bulundu ve oyuncuyu ilk olarak kadrolarında tutmak isteyeceklerini ancak Emre Mor’un çok büyük bir ihtimalle Avrupa takımlarından birine gideceğini açıkladı.

Yeni Durak Neresi

Bu sezon Süper Lig temsilcilerinden Fatih Karagümrük’ün forması altında şahane işler çıkartan Emre Mor adına kariyerinin en parlak sezonu olarak geçti ve bu durum oyuncuyu pek çok takımın radarına sokan etmen oldu.

Kariyerinde çok ciddi düşüşler yaşamış olmasına rağmen daha 24 yaşında olan yetenekli oyuncu, bu bağlamda şans verilmeyi hak ediyor. Zira bu sezon takım oyunuyla da birleştirdiği şahane bir yeteneğe sahip ve bu durum onu her zaman özel kılıyor.

Takımına sonradan getirilen Teknik Direktör Volkan Demirel’in tedrisatında tutulamayan bir oyuncu haline gelen Emre Mor’a uzun bir süreden bu yana Lazio ve Fiorentina gibi iki İtalyan kulübünün ilgi duyduğu biliniyor.

Bununla birlikte sezonun bitmesinden sonra Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma’nın bir araya gelmesi infial yaratmış ve bu birliktelikte Emre Mor isminin geçtiği konuşulmuştu.

Ancak Hurma bu görüşmeden sonra bir açıklama yaptı ve Fenerbahçe Başkanı ile Emre Mor konusunu görüşmediklerini ifade etti. Yetenekli oyuncunun gelişimine katkı sağlamış olmaktan memnuniyet duyduklarını dile getiren Hurma, oyuncunun hâlâ Celta Vigo’da olan sözleşmesi nedeniyle beklemek zorunda olduğunu da açıkladı.

Öte yandan 24 yaşındaki yetenekli oyuncuyla bir sene daha çalışmak istediklerini belirten Fatih Karagümrük Başkanı, bu durumun pek de kolay olmadığını zira oyuncunun Avrupa’ya dönmek istediğini de duyurdu.

Zihniyet Değişimi Yaşadı

Hurma’nın ifadelerinde dikkat çeken konulardan birisi de oyuncunun kafa yapısını değiştirdiği ve kendini geliştirmek adına çabaladığıydı.

Emre Mor’un geleceğiyle alakalı olarak kız arkadaşıyla da görüştüğünü ve artık kafasını tamamen futbola verdiğini dile getiren Süleyman Hurma, oyuncuya olan hayranlığını da bir kez daha dile getirmiş oldu.

Türk futbolunun en yetenekli isimlerinden biri olduğuna dair kuşku bulunmayan Emre Mor, bununla birlikte kendi disiplinsiz tavırları yüzünden gittiği kulüplerde tutunmayı başaramamıştı. Oyuncunun şimdi tekrar Avrupa’ya dönerek kendini kanıtlamayı istemesi bu bağlamda gerçekten oldukça önemli.

Bununla birlikte yetenekli oyuncunun rotasının İtalya olacağı kesin gibi gözüküyor ve burada kendisiyle ilgilenen 2 kulüp bulunuyor. Süleyman Hurma, Emre Mor’un yaklaşık 2 aydan beri bu kulüplerle temas içerisinde olduğunu ve bu bağlamda da oyuncuyu kadroda tutmanın pek kolay olmadığını ifade etmişti.