Emre Mor Sezonun Son Maçına Hazırlanıyor

Bu yıl Fatih Karagümrük formasıyla kariyerinin en iyi dönemini geçiren Emre Mor, kariyerinde ilk kez başarılı olduğu bir sezonu geride bırakmanın huzuru içerisinde çalışmalarına devam ediyor. 24 yaşındaki oyuncu kendini yine Avrupa takımlarının listesine sokan bir performans sergiledikten sonra takımı Fatih Karagümrük ile Alanyaspor arasında oynanacak müsabakada iyi işler yapmayı hedefliyor. Bununla birlikte bu müsabaka Alanyaspor’u yöneten teknik direktör Francesco Farioli’nin buradan önce Fatih Karagümrük’te görev yapmış olması sayesinde ayrıca çekici bir hal alıyor.

Son Dans

Bu sezon Süper Lig ekiplerinden Fatih Karagümrük’te gösterdiği başarılı performansla kendisini tanıyan herkesi yanıltan Emre Mor, bu başarının huzuru ve gururu içerisinde son maça hazırlanıyor.

24 yaşındaki oyuncu kariyerinde durmadan düşüş yaşamış ve bu durum onun yeteneklerine hayran olan futbolseverleri de haklı olarak üzmüştü. Bununla birlikte Fatih Karagümrük forması altında gerçekten harika bir performans sergileyen yetenekli oyuncu, yeteneklerini beceriye dönüştürünce takımında da önemli bir konum kazandı.

Başarılı performansı sayesinde İtalyan kulüplerinin radarına giren Emre Mor adına sezonun son maçı gerçekten yeni ve değerli bir sınav olabilir. Zira Fatih Karagümrük sezonun son haftasında eski teknik direktörü Francesco Farioli’nin çalıştırdığı Alanyaspor ile karşı karşıya gelecek.

Farioli yönetiminde kadroya eklenen yetenekli oyuncu İtalyan teknik direktör tarafından da pek kullanılmadı ancak Volkan Demirel takımın başına geçince Emre’nin içindeki cevher işlenmeye başladı.

Bu bağlamda da oldukça dikkatli bir müsabaka olan Fatih Karagümrük- Alanyaspor müsabakası son haftaların da dikkat çeken iki takımının müsabakası olarak algılanabilir. 22 Mayıs Pazar günü saat 18’de başlayacak müsabaka öncesi iki takımın da morali oldukça yerinde denilebilir.

Sezonun ilk yarısında Alanya’da oynanan müsabaka 1-1’lik beraberlikle sona ermişti. Fatih Karagümrük bu müsabakadan iyi bir sonuçla ayrılarak sezonu olabilecek en iyi noktada bitirmeyi hedefleyecek.

Buradan Devam

Öte yandan Emre Mor ile alakalı beklenti 24 yaşındaki oyuncunun bu performansını istikrara kavuşturabilmesi olacak. Gelecek sezonlarda da bu sezonun üstüne çıkması beklenen yetenekli oyuncu bu başarıyı gösterebilecek kapasiteye sahip olduğunu daha 17 yaşındayken göstermişti.

Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Volkan Demirel’in hayranlığını pek çok kez belirttiği gibi dar alanda ligin en iyi futbolcularından biri olan yetenek abidesi, repertuarını geliştirmeyi bilmeli. Takımında yer alan isimlerden ilham aldığını kendisi de belirten Emre Mor, bu bağlamda göstereceği gelişmeyle birlikte kariyerinde geç bile kalmadan Avrupa transferi yapabilir.

Üstün yeteneklerinden dolayı şu an çok daha iyi bir konumda olabileceği düşünülen Emre Mor, kendisi üstünde kurulan baskıyı kırmak yerine bu baskıyı haklı kılacak pek çok hareket yaptığı için eleştirildi.

Ancak bu sezon gösterdiği performans Emre Mor’u hiç olmazsa bir sezonluk bile olsa iyi anmamızı sağlayacaktır.