Emre Mor’a Resmi Teklif Geldi

Bu sezon Süper Lig temsilcilerinden Fatih Karagümrük’te gösterdiği performansla kariyerine beyaz bir sayfa açan Emre Mor, bu performansı sayesinde Avrupa takımlarının da dikkatini çekmeye başlamıştı. Hatırlanacağı üzere basında da yer alan haberlerde başarılı oyuncuyla İtalyan temsilcilerinin ilgili olduğu iddia edilmiş ve hatta Fenerbahçe ile oynanan maça gözlemcilerin gönderildiği ifade edilmişti. Bununla birlikte yine basında yer alan haberlere göre İtalya’nın önde gelen temsilcilerinden Fiorentina, Fatih Karagümrük’e yetenekli oyuncuyla alakalı resmi teklifini sundu.

Başarılı Performans

Bu sezon belki de son kez denilebilecek bir şekilde kendisine verilen şansı iyi değerlendiren Emre Mor, Fatih Karagümrük formasıyla gösterdiği performansla diğer teknik direktörlere parmak ısırttı.

Başarılı oyuncu takımının hem Süper Lig’de hem de Türkiye Kupası’nda oynadığı maçlarda etkili performanslarıyla öne çıkarken, 24 yaşındaki yetenekli oyuncunun bu performansı teknik direktör Volkan Demirel’in de öne çıkmasını sağlamıştı.

Bununla birlikte zaten çok yetenekli olduğu bilinen ve nitekim beklentiler de bu sayede yükselen Emre Mor’un yeteneklerini golleriyle ve katkılarıyla birleştirmiş olması, oyuncuyu gözden düştüğü Avrupa piyasasına bir kez daha soktu.

Basında yer alan haberlere göre Atalanta ve Fiorentina gibi İtalyan temsilcileri oyuncuyla ilgilenmeye başladılar. Sezonun 37’inci haftasında Fatih Karagümrük ile Fenerbahçe arasında oynanan müsabakada her iki takımın da gözlemcileri Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nda oyuncuyu izlemek için gelmişlerdi.

Resmi Teklif

Bu maçta da iyi bir performans ortaya koyan Emre Mor, her ne kadar takımına galibiyeti getirememiş olsa da Sarı Lacivertli rakibinin savunmasını bir hayli yıprattı. 24 yaşındaki oyuncunun bu performansı özellikle Fiorentina gözlemcisini daha çok etkilemiş olacak ki basında yer alan haberlerde de İtalyan temsilcisinin Fatih Karagümrük’e resmi teklif sunduğu iddia edildi.

Bu sezon kariyerinde hiç gerçekleştiremediği başarıları gerçekleştirmeyi başaran Emre Mor, kariyerinde ilk kez 3 gol attığı maçı Kayserispor karşısında oynamıştı. Zaten kariyerinde tüm sezonlarda attığı goller iki elin parmaklarını geçmeyen oyuncunun bu performansları onun gerçekten futbola geri döndüğüne dair algıyı ve heyecanı da haliyle kuvvetlendirmiş oldu.

Birçok maçta Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Volkan Demirel’in vazgeçilmez oyuncusu olan Emre Mor, bu bağlamda genç teknik adama da bir hayli müteşekkir olmalı. Zira hem oyuncunun kendi açıklamalarından hem de hocasının açıklamalarından ikili arasında çok önemli bir ilişki olduğu anlaşılıyor.

Emre Mor adına kariyerinin kısa vadesindeki en önemli hedef Milli Takım’a geri dönebilmek. Gerçekten de bir hayli zahmetli bir şekilde Türkiye Milli Takım’ına eklenen yetenekli oyuncu, kariyerinin düşüşü nedeniyle Ay Yıldızlı formadan da uzak kaldı ve bu durum onu bir kez daha etkiledi.

Tüm bu süreçlerden sonra kim bilir Kırmızı Beyazlı forma da Emre Mor’un sırtında tekrardan kendini gösterebilir ve oyuncu hedefine ulaşabilir?