Emre Mor’a Beşiktaş Yakıştırması

Bu sezon Süper Lig temsilcilerinden Fatih Karagümrük’te gösterdiği performansla ilgileri üstüne çeken Emre Mor, kariyerinde ilk kez olumlu ifadelerin içerisinde yer alıyor olabilir. 24 yaşındaki oyuncu Fenerbahçe karşısında oynanan maç her ne kadar golsüz beraberlikle sona ermiş olsa da sahanın en etkili isimlerinden birisiydi. Bununla birlikte İtalyan takımlarının radarına girdiği iddia edilen yetenekli oyuncuyla alakalı olarak geçen günlerde bir yorumda bulunan TRTSPOR yorumcusu Erbatur Ergenekon, Beşiktaş’ın yerinde olsa Fatih Karagümrük’ün yıldızını kadrosuna katmak için çaba göstereceğini ifade etti.

Yükseliş Sürüyor

Bu sezon Süper Lig temsilcisi Fatih Karagümrük’te forma giymeye başlayan Emre Mor ile alakalı olarak hemen hemen hiç kimse bu kadar olumlu ifadeler kullanılabileceğini tahmin edemezdi.

Genç oyuncu her ne kadar çok yetenekli bir oyuncu olsa da oyun bilgisine dair eksikleri, disiplinsiz yapısı ve daha başka birçok gelişmeyle gözden düşmüştü. Bir dönem Türk futbolseverleri en çok heyecanlandıran oyuncuların başında gelen 24 yaşındaki yetenek, Fatih Karagümrük’teyse kariyerinin en güzel dönemlerini yaşıyor.

Gole direkt olarak katkı sağladığı pek çok maçı geride bırakan Emre Mor, aynı zamanda takım oyunu konusunda da oldukça iyi işler çıkartıyor. Nitekim basında yer alan haberlere göre İtalyan takımları Fiorentina ve Atalanta da oyuncuyu kadrolarına katabilmek adına çalışmalara başlayacaklar ve Emre Mor’u yakından izliyorlar.

Bununla birlikte Volkan Demirel tedrisatından geçtikten sonra takımının en önemli isimlerinden biri haline gelen 24 yaşındaki oyuncuyla alakalı her gün bir başka takıma yakıştırma yapıldığı da kesin. Öyle ki geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında yorumlarda bulunan yorumcu Erbatur Ergenekon da oyuncuyu Beşiktaş’a yakıştırdı.

Beşiktaş’ın bir yöneticisi olsaydı Emre’yi kadroya katmak konusunda kesinlikle yetki isteyeceğine yönelik bir açıklama yapan Ergenekon, bu bağlamda oyuncunun güncel formunu ve yeteneklerini övgüyle ifade etti.

Bununla birlikte Fatih Karagümrük yetenekli oyuncusunun opsiyonunu kullandı ve kadroya kattı. Bakalım hangi takım Emre Mor ile alakalı olarak İstanbul temsilcisinin kapısını çalmayı düşünecek?

Sahanın Sessiz Yıldızı

Öte yandan Emre Mor’un bu kadar beğenilmesinin tek sebebi attığı güzel goller de değil. Nitekim Fenerbahçe ile Fatih Karagümrük arasında oynanan müsabaka golsüz beraberlikle sona erdi ancak takımın saha içerisindeki en etkili ismi yine Emre Mor’du.

Yetenekli oyuncu takım arkadaşlarına yaptığı servisler, topla yaptığı kat etmeler sayesinde rakip savunmayı bir hayli zorladı. Pek tabii bu zorlama bir golle sonuçlanmış olsa çok daha değerli olurdu ancak İtalya’dan oyuncuyu izlemeye gelen gözlemciler kuvvetle muhtemel Emre Mor’dan kaynaklı heyecan duymuşlardır.

Yetenekli oyuncu kariyerinin çok erken bir döneminde dibe vurmasına rağmen bir şekilde tekrar toparlanmayı bildi ve bu sayede üst liglere ve seviyelere doğru tırmanışının fitilini net bir şekilde yakmayı başardı.