Emre Mor Transferin Gözdesi

Bu sezon Süper Lig’de birçok futbolcunun adından söz ettirdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Ligimize her yıl birbirinden kaliteli oyuncular geliyor. O isimlerden birisi de Emre Mor!

Emre Mor; futbolseverlerin aşina olduğu bir isim! 2016 yılında ilk defa milli takıma çağrılan 1997 doğumlu oyuncu; geleceğin yıldızı olarak gösteriliyordu. Fakat, yıllar içerisinde hem istikrarsızlık hem de özel hayatındaki sorunlar sebebiyle beklentileri karşılayamadı. 2019 – 2020 sezonunun ilk yarısında Galatasaray’da oynadı. O dönem Galatasaray’ı çalıştıran Fatih Terim’in Emre Mor’a iyi geleceği söyleniyordu. Fakat, genç futbolcu Galatasaray’da da tutunamadı.

25 Yaşındaki Futbolcunun Karagümrük Performansı Dikkat Çekiciydi

Bonservisi İspanya’nın Celta Vigo takımında bulunan Emre Mor; 2021 – 2022 sezonunun başında Süper Lig takımlarından Fatih Karagümrük’e kiralandı. Genç futbolcu; Fatih Karagümrük’ün kendisi için son bir şans olduğunun bilincindeydi. Fakat, takımı Francesco Farioli’nin çalıştırdığı dönemde çok fazla şans bulamadı. Herkes, Emre Mor’un burada da başarılı olamayacağını düşünüyordu.

Fatih Karagümrük; Farioli ile Aralık ayında yollarını ayırdı. İtalyan teknik adamın yerine Volkan Demirel ile çalışmayı tercih etti. Emre Mor; Volkan Demirel’in takımın başına gelmesiyle beraber çıkışa geçti. İlk 11’deki yerini sağlama aldı.

1997 doğumlu futbolcu; bu sezon Süper Lig’de toplam 26 maçta görev aldı. Bu maçlarda sahada bin 738 dakika kaldı. Beş gol atıp üç asist yaptı. Toplam sekiz gole katkı sağlayarak kariyerinin en verimli sezonlarından birisini geçirdi. Türkiye Kupası’nda ise üç maçta bir gol atıp bir asist yaptı. Sonuç olarak, 2021 – 2022 sezonunu 29 maçta altı gol ve dört asist ile tamamladı.

Fenerbahçe Emre Mor’u İstiyor

Emre Mor’un Celta Vigo ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2022 tarihinde sona erecekti. Fatih Karagümrük; oyuncunun farklı taliplerinin olduğunu biliyordu. Bu yüzden, erken davranarak oyuncuyu kadrosuna kattığını duyurdu. İstanbul temsilcisi; Emre Mor ile iki yıllık sözleşme imzaladı.

Yeni sezona yepyeni bir kadro ile girmek isteyen Fenerbahçe; yerli oyuncular ile de ilgileniyor. Sarı lacivertli takımı önümüzdeki sezon büyük ihtimalle Jorge Jesus çalıştıracak. Başkan Ali Koç; Jesus’a alternatifli bir kadro sunmak istiyor. Bu noktada, listede yer alan isimlerden birisi de Emre Mor!

Fenerbahçe başkanı Ali Koç; Fatih Karagümrük tesislerini ziyaret etti. Bu ziyaret; Emre Mor transferi ile ilişkilendirildi. Ancak, Fatih Karagümrük başkanı Süleyman Hurma’nın Emre Mor’u düşük bir bonservis ile bırakmaya niyeti yok! Hurma; 5-6 milyon Euro gibi bir beklenti içerisinde!

Fenerbahçe; Emre Mor’u para artı takas teklifi ile kadrosuna katmayı düşünüyor. Takasta önerilecek oyuncu ise Ozan Tufan! Uzun süredir kadro dışı olan Ozan Tufan ile yollarını ayırmak isteyen Fenerbahçe; bu oyuncuyu Emre Mor transferinde kullanmak istiyor. Ancak, Süleyman Hurma’nın Ozan Tufan’ın yanı sıra bir miktar para da istediği gelen bilgiler arasında!