Emre Mor’dan Hocaya Veda

Bu sezon Süper Lig’de Fatih Karagümrük forması giyen Emre Mor, kariyerinin en başarılı dönemini İstanbul temsilcisinde yaşarken bu başarının en büyük mimarlarından birisi de teknik direktör Volkan Demirel’di. Çiçeği burnunda teknik direktör kariyerinin ilk tecrübesinde özellikle son dönemlerde çok iyi işler çıkartırken Başkan Süleyman Hurma ilginç bir karara imza attı. Demirel ile yolları ayırma kararı alan Fatih Karagümrük’te en çok üzülen isimlerden biri olan 24 yaşındaki oyuncu, sosyal medya hesabı üzerinden hocasına veda etti.

Üzücü Son

Bu sezon Süper Lig’de dikkat çeken performanslardan birini sergileyen Fatih Karagümrük’te bu performansın en çok öne çıkan isimlerinden biri de Emre Mor’du.

24 yaşındaki yetenekli oyuncu kariyerinin en iyi dönemini yaşadığı 2021-2022 sezonunda sergilediği bu başarıda teknik direktör Volkan Demirel’e çok şey borçluydu. Genç teknik adam kariyerinin ilk döneminde yetenekli oyuncuya gerçekten çok önemli dokunuşlar kattı ve bu bağlamda en ilginç teknik adamlık meziyetlerinden birini gösterdi.

Bununla birlikte sezon sonunda bir anda kararını açıklayan Fatih Karagümrük Volkan Demirel ile yolları ayırma kararı aldı. Basında yer alan haberlerse bu kararın alınmasında milat olarak 3-0 mağlup olunan Hatayspor maçını gösteriyor.

Sezonun bitimiyle kulüp başkanı Süleyman Hurma ile Volkan Demirel arasında geçen görüşmede ayrılık kararı çıktı. Ayrılık kararının arkasında son iki ayda taraflar arasında ortaya çıkan görüş ayrılıklarının bulunduğu öğrenildi .Yönetim kanadında ayrılık görüşü 29. haftada Hatay deplasmanında alınan 3-0’lık mağlubiyet sonrası ağırlık kazandığı iddia ediliyor.

Fatih Karagümrük’ün başında 21 Süper Lig maçına çıkan Demirel, 10 galibiyet, 5 beraberlik ve 6 mağlubiyet aldı. Puan ortalaması 1.67 oldu. Türkiye Kupası’nda ise çıktığı 3 maçın ikisini kazandı.

Bununla birlikte Volkan Demirel’in ayrılığına en çok üzülen isim Emre Mor oldu. Farioli zamanında kadroya girmekte zorlanan Emre, Volkan Demirel’in gelişiyle ilk 11’de kendisine yer bulup gol ve asist katkısı vermeye başladı. Volkan Demirel öncesinde golü ya da asisti bulunmayan Emre Mor, Volkan Demirel ile 5 gol atıp 3 de asist yaptı.

Belki Bir Gün

Kariyerinde bir dönüm noktası yaratan teknik adamının ayrılığına kayıtsız kalmayan 24 yaşındaki yetenekli oyuncu, Volkan Demirel’e vedasında belki bir gün yollarının kesişebileceğini ifade etti.

Volkan Demirel’in kendisine kattığı her şey için genç teknik adama müteşekkir olduğunu dile getiren Emre Mor’un açıklaması gerçekten duygu yüklüydü. Fatih Karagümrük için imza töreninde hırslı ve duygulara önem veren bir teknik direktör olduğunu söyleyen Volkan Demirel, saha kenarında da bunu gösterdi. Demirel’in gol sevinçlerindeki hırslı hareketleri de çok konuşulmuştu.

Demirel aynı zamanda Emre Mor konusunda da kariyerinde ve şu an gördüğü en yetenekli oyunculardan birisinin 24 yaşındaki yıldız oyuncu olduğunu birçok kez ifade etmişti.