Fenerbahçe Emre Mor İçin Bastırıyor

Bu sezon Fatih Karagümrük forması altında gösterdiği başarılı performansla birlikte uzun bir aradan sonra kendinden söz ettiren Emre Mor, bu yaz transfer piyasasının en çok öne çıkan isimlerinden biri olacak gibi görünüyor. 24 yaşındaki yetenekli oyuncuyla ilgilenen pek çok kulüp olduğu iddia edilirken, Fenerbahçe’nin bu kulüpler arasında en çok öne çıkan takım olduğunu ifade etmekte fayda var.

Volkan Demirel Tavsiyesi

Bu sezon Süper Lig temsilcilerinden Fatih Karagümrük forması altında sergilediği başarılı performans sayesinde bir kez daha gündeme gelen ve bu sefer olumlu anılan Emre Mor adına işler iyi gidiyor.

24 yaşındaki yetenekli oyuncu son dönemlerin ismi en çok anılan futbolcularından biri ve adı pek çok kulüple birlikte anılıyor. İtalya kulüpleri başta olmak üzere pek çok Avrupa kulübünün de oyuncuya ilgi duyduğu biliniyor.

Bununla birlikte bu performansta Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma’nın isteği üzerine görevinden ayrılan Teknik Direktör Volkan Demirel’in payı çok büyük. Genç teknik adam Emre Mor’un kötüye giden kariyerini toparlamasına direkt olarak katkı sağladı ve ikili arasında gerçekten iyi bir ilişki oluştu.

Öte yandan son zamanlarda Fenerbahçe ile adı anılan yetenekli oyuncunun Volkan Demirel tarafından önerildiği biliniyor. Eski bir Fenerbahçe efsanesi olan Demirel, Emre Mor’un yeteneklerine ve yapabileceklerine en çok inanan isimlerin başında geliyor demek yanlış olmaz.

Ozan Tufan Takası Olabilir

Fenerbahçe ile Fatih Karagümrük Başkanları arasında yapılan görüşmeden sonra daha yüksek sesle konuşulan bu transfer iddialarında pek çok alternatif senaryonun oluşturulduğunu da ifade etmek gerekiyor.

Oyuncunun bonservisiyle gideceğinden, Ozan Tufan takasının masada olduğuna kadar pek çok alternatifin söz konusu olduğu biliniyor. Bununla birlikte oyuncunun Avrupa tarafından da takip ediliyor olması Fenerbahçe’nin elini zorlaştıran durumlardan birisi.

Başarılı oyuncu bu sezon zaten çok zamandır konuşulan yeteneklerini takımının yararına kullanmayı başardı ve bu durum onu çok değerli bir oyuncu konumuna getirdi. Birçok futbol adamının gördüğü en yetenekli oyuncular arasına ekledikleri 24 yaşındaki oyuncunun dar alanda gerçekten çok etkili bir isim olduğu aşikar.

Bununla birlikte Emre Mor adına gelecek sezonun nerede geçeceği kısa bir süre içerisinde belli olabilir. Oyuncunun temsilcisinin bir süredir kulüplerle görüşme halinde olduğu biliniyor. Bu noktada Emre Mor’un da Türkiye ya da Avrupa’da forma giymek konusunda yapacağı tercih belirleyici etmen olacak.

Fenerbahçe’de ise Ozan Tufan takasının pek çok oyuncuyla alakalı olarak masada olduğunu hatırlatmakta fayda var. Bu sezon büyük bir hayal kırıklığı yaratan 27 yaşındaki oyuncu Mesut Özil ile birlikte kadro dışı bırakılmış ve o tarihten bu yana bireysel olarak çalışmalarına devam etmişti.

Sarı Lacivertli kulüple arasındaki bağ tamamen kopan Ozan Tufan bakalım Emre Mor için mi yoksa bir başkası için mi kullanılacak?