Emre Mor

Emre Mor Transferinde İlginç İtiraf

Galatasaray takımından Olympiakos takımına transfer olan Emre Mor, az kalsın transfer olamıyor. Transfer olduğu dönemden günler sonra yapılan açıklamaya göre Emre Mor’un dikkatsizliği yüzünden Yunanistan’a gidecek olan uçağı kaçırması büyük bir soruna neden oluyordu.

Galatasaray’ın büyük umutlarla transfer ettiği Emre Mor’un transferinin son dakika çalışmasıyla yapılabildiği bildirildi. Galatasaray ünlü oyuncudan yeteri kadar etkili oyun göremeyince; oyuncusunu Olympiakos takımına gönderdi. Ancak bu transfer işleminin yapılabilmesi ancak dakikalarla mümkün olabildi.

Saat 23:54’te Federasyona Sunuldu

Genç futbolcu Olypiakos takımına transfer olunca sözleşme imzalamak üzere İstanbul’dan Yunanistan’a hareket etmek üzere havalimanına gitti. Ancak havalimanında uçağını kaçıran Emre Mor bir sonraki uçakla Yunanistan’a gitmek durumunda kaldı. Bir sonraki uçağın da rötar yapması sonrasında yetenekli oyuncunun Yunanistan’a gitmesi epey uzun sürdü.

Transfer döneminin son günü olduğu için aynı gün içerisinde sözleşmeyi imzalayarak diğer evraklarla birlikte bu sözleşmenin onaylatılması gerekiyordu. Uçağının gecikmesi sonrasında Emre Mor’un evraklarını ancak saat 23:54 itibariyle onaylatabildiği bildirildi. Böylece transferin gerçekleşmesi mümkün olurken; Galatasaray da derin bir nefes almış oldu.