Emre Mor’un En İyi Sezonu

Bu sezon belki de kimsenin beklemediği kadar iyi bir performans sergileyen Emre Mor, son haftalarda basının gündeminde yer alan isimlerden birisi ve 24 yaşındaki oyuncu ilk kez olumlu ifadelerin bulunduğu haberlerde kendine yer buldu. Bununla birlikte sezonun tamamlanmak üzere olduğu bu dönemde geriye dönüp bakıldığında hem istatistiksel anlamda hem de oyun anlamında yetenekli oyuncunun unutulmaz bir sezon geçirdiğini ifade etmek yanlış olmaz.

İşler Düzeldi

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin çok üstüne çıkan bir performans sergileyen Emre Mor, şu sıralar basının gündeminde yer alan isimlerden biri ve başarılı oyuncunun bu durumu onu seven herkesi gururlandırıyor.

Çok yetenekli bir oyuncu olmasına rağmen kariyerinin ilk döneminde hep sorunlarla anılan bir isim olan Emre Mor, Fatih Karagümrük formasını sırtına geçirdikten sonra da iyi bir başlangıç yapamadı. Ancak takımın başına Volkan Demirel’in gelmesiyle birlikte işin rengi değişti ve 24 yaşındaki oyuncu hem bireysel olarak hem de takıma sağladığı katkı olarak çok iyi bir gelişim kaydetti.

Bu bağlamda son haftaların en etkili oyuncularından biri olarak anılan yetenekli kanat oyuncusu, kariyerinin en iyi sezonunu kapatmaya hazırlanıyor. Fatih Karagümrük ligin son haftasında Francesco Farioli’nin şimdiki takımı olan Alanyaspor ile karşı karşıya gelecek ve bu başarılı sezonu geride bırakacak.

Emre Mor ise kariyerinde gole en çok katkı sağladığı sezonda bu istatistikleri geliştirmeyi hedefleyecek. Bu sezon Süper Lig’de 25 maça çıkan yetenekli oyuncu bu maçlarda 5 gol attı ve 3 kere de gol pasını veren isim oldu. Bu sayede 8 gole direkt olarak katkı sağlayan başarılı oyuncu Fatih Karagümrük hücumlarının da vazgeçilmez ismi olmayı başardı.

Alanyaspor karşısında oynanacak müsabakada da sahada olması beklenen Emre Mor, bu müsabakada gole direkt olarak katkı sağlayabileceği alanları bulabilirse işin rengini daha da değiştirebilir.

Unutulmaz Kayserispor Maçı

Yetenekli oyuncunun bu sezon gerçekten en etkileyici olduğu müsabaka kuşkusuz takımının 3 golünü de attığı Kayserispor maçıydı.

Soğuk bir havada kar yağışı altında hem de Olimpiyat Stadı’nda oynanan müsabakada rakibine çok zor anlar yaşatan yetenekli oyuncu, birbirinden güzel 3 golle Hikmet Karaman’ın takımını tek başına eli boş gönderten isim oldu.

Kariyerinde ilk kez bir maçta 3 gol atmayı başaran Emre Mor, zaten genel olarak bir sezonda 3 gol dahi atmış değildi. Bu bağlamda oyuncunun yetenekleri ölçüsünde hâlâ daha geride olduğunu ancak sahaya yansıttıkları anlamında da oldukça iyi iş çıkardığını ifade etmek yanlış olmaz.

Gelecek sezona Avrupa’da başlama ihtimali doğan Emre Mor ile alakalı olarak İtalyan kulüplerinin ilgisinden söz ediliyor. Bununla birlikte son kararı yine oyuncunun kendisi verecek ve yetenekli oyuncu şimdilik biraz daha buralarda kalmayı düşünebilir.