EMRE MOR’UN İNİŞLİ ÇIKIŞLI KARİYERİ

24 yaşındaki oyuncu Emre Mor inişli çıkışlı futbol kariyerinde birçok önemli takımlar da forma giymesine rağmen bir türlü beklenen seviyeye çıkamayarak her transfer olduğu takım da büyük hayal kırıklığı yarattı diye biliriz.

Şuan da Süper Lig ekiplerinden olan Fatih Karagümrük ‘de forma giyen 24 yaşındaki oyuncunun süper lig de ki ikinci takımı oldu. Daha önce sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘ da forma giymişti.

Futbol kariyerine bakıldığında Danimarka da Brönshöj Boldklub II takımı ile başlamıştı. Sonrasında ise Lyngby BK U19, Nordsjaelland, B. Dortmund, Celta Vigo, Galatasaray, Olimpiakos ve son olarak da Fatih Karagümrük ‘de forma giyiyor.

FUTBOLDA HER ŞEYİN SAF YETENEK OLMADIĞINI KANITLAYAN OYUNCU

Futbol ‘ da yeteneği olması kadar kendisini geliştire bilmekte çok önemli. Genç yaşında oldukça yetenekli bir oyuncu olan Emre Mor bunu sahaya, oyuna ve skora yansıtmakta zorlanan birisi oldu.

Hızı ve sürati ile etkili olan oyuncu sonuç olarak bunu skor ve ya asist olarak tabelaya yansıtamayınca bir anlamı da kalmıyor. En dikkat çeken özelliği ise çektiği şutlar da ya savunmaya takılıyor yada aut gönderiyor. Bunları da muhakkak ki gittiği takımlar da özel olarak çalışmış olsa da gelişim gösterememiş olması kariyerin de çok etkili oldu.

Yeteneğini kullanamayan her şeyin sadece yetenek olmadığını kanıtlayan bir oyuncu olarak tarihe geçecek gibi duruyor.

24 yaşındaki oyuncunun kariyerine bakıldığında birçok takım da forma giymesine rağmen çıktığı karşılaşmalar da gol veya asist katkısı yok denecek kadar az.

EMRE MOR HIZLI YÜKSELİŞE AYAK UYDURAMADI

Kariyerine bakıldığında Danimarka ‘dan 19 yaşında Alman devi B. Dortmund’a 9,75 Milyon Euro ‘ ya transfer olan Emre Mor genç oyuncuları üzerinde gelişimi ile dikkat çeken Alman devinde bile tutunamayan genç oyuncu ilk sezonun da 19 karşılaşmada 1 gol 2 asist katkısı sağlaya bilmişti.

Kariyer basamaklarını da hızlı yükselmesinden dolayı beklenen seviyeye de çıkamaması düşünüle bilir. Büyük takımlar da istenilen seviyeye çıkamayan oyuncu  belki de daha fazla kendisini geliştire bileceği takımlar da süre alarak kariyer planlamasına devam etmesi daha etkili olacaktı.

BAŞLAMADAN BİTEN KARİYERİ

24 yaşındaki oyuncu Emre Mor dünya futbolu için önemli bir futbolcu olarak başlayan kariyeri aslında bitmiş durumda.

Kariyerinde disiplinleri ile dikkat çeken Danimarka ‘ da Almanya ve İspanya’ da disipline olmamış üzerine böylesine güçlü takımlar da forma giymesine rağmen tutunamayarak hemen yollar ayrılmış bir oyuncu için başlamadan biten kariyerden fazlasını söylemeye gerek yok.

Süper ligde ise bu kadar vasat lig de ne Galatasaray ‘da ne de Fatih Karagümrük’ te gol sevinci bile yaşayamayışı çok garip.

Futbol oynamayı çalım atmak olarak bilen Emre Mor oyun bilgisi konusunda, pas geçişi. Alan kapama savunma gibi oyunun önemli anlarında tamamen vasat bir oyuncu oldu.

Kariyerinde bunda sonrası için ise beklentileri yüksek tutmamak en iyisi ki Fatih Karagümrük de transferine fırsat olarak bakarak kadroya dahil edilen oyuncu belki oynar goller atarda para kazanırız kafasındaydılar ama Emre Mor aynı oyuncu.