Emre Mor’un Takımı Göztepe’yi Ağırlıyor

Bu sezon Süper Lig temsilcilerinden Fatih Karagümrük’te gösterdiği performansla dikkatleri üstüne çeken Emre Mor, son haftalarda formdan düşmüş olsa da deyim yerindeyse yetenekli oyuncu için biçilmiş kaftan olacak bir maç yaklaşıyor. Ligin 36’ıncı haftasında sahaya çıkacak olan Fatih Karagümrük, kendi sahasında oynayacağı müsabakada ligin en kötü durumda olan takımlarından Göztepe’yi konuk ediyor. İzmir temsilcisi ligde oynadığı son müsabakada bir diğer küme düşen takım olan Rizespor’a dahi 7-1 mağlup olarak ne kadar kötü bir durumda olduğunu gizleyemedi. Bununla birlikte Sarı Kırmızılı ekibin savunmadaki zafiyetleri Fatih Karagümrük’ün yetenekli oyuncularının daha fazla öne çıkmasını sağlayabilir.

Sahne Sizin

Bu sezon Süper Lig ekiplerinden Fatih Karagümrük’e kiralık olarak transfer olan Emre Mor, İstanbul temsilcisinde gösterdiği performansla birlikte birçok futbol otoritesini şaşırttı.

Zira yetenekli oyuncunun kariyerinin bu dönemine kadar gösterdiği performans ve daha da önemlisi tavır onun Karagümrük seviyesine kadar gerilemesine neden olmuştu. Buradan sonra da düşüşe devam edileceği tahmin edilen Emre Mor, kendisiyle alakalı bu düşünceyi kapılanları çok iyi yanılttı ve gösterdiği performansla takımının vazgeçilmezlerinden biri oldu.

Hakeza teknik direktör Volkan Demirel’in de en çok kullandığı oyuncularından biri olan 24 yaşındaki yetenekli kanat, 36’ıncı haftada oynanacak Göztepe maçında bir şova imza atabilir. Zira İzmir temsilcisi küme düşmesi kesinleşen takımlardan biri ve takımın bu durumdan sonra çok dağıldığı oynadığı son maçta aldığı 7-1’lik mağlubiyetten net bir şekilde anlaşılıyor.

Bu maça da moral anlamında tam olarak dibe vurmuş bir şekilde çıkacak olan Göztepe’nin dağınık savunmasının eski gücünde bile olmadığını belirtmek gerekiyor. Bu bağlamda Fatih Karagümrük’ün yetenekli hücum hattı Rizespor’un attığı kadar olmasa da dikkat çeken bir galibiyet almayı başarabilir.

Sezonun ilk yarısında İzmir’de karşı karşıya gelen iki takımın müsabakası Fatih Karagümrük’ün 1-0’lık üstünlüğüyle sona ermişti. Bu müsabaka öncesi 53 puanı bulunan Fatih Karagümrük 7’nci sırada yer alırken Göztepe 28 puana sahip ve 19’uncu sırada oturuyor.

İki takımı karşı karşıya getirecek olan müsabaka 7 Mayıs Cumartesi günü saat 16’da başlayacak.

Avrupa Bileti

Hiç kuşkusuz hem Volkan Demirel hem de çiçeği burnunda teknik direktörün oyuncuları Fatih Karagümrük’ün Avrupa bileti alabileceğine net bir şekilde inanıyorlar.

Bununla birlikte takımın son haftalardaki formu da düşünüldüğünde Göztepe maçına hemen hemen herkesin banko olarak Emre Mor ve arkadaşlarını gösterdiğini dile getirmek yanlış olmaz. Hâl böyle olunca da 7 Mayıs gününde oynanacak müsabakanın önemi de ister istemez artıyor.

İstanbul temsilcisi gerçekten son düzlükte iyi bir çıkış yakaladı ve Avrupa talibi olabilecek takımlardan biri haline geldi. Konu buraya kadar gelmiş ve bu haftaki Göztepe de tam anlamıyla dağılmış bir takım halini bulmuşken Fatih Karagümrük şovunu yapmalı.