Fatih Karagümrük’te İddialı Aday

Bu sezon Süper Lig’de dikkat çeken bir performans sergileyen Fatih Karagümrük, sezonun bitmesinden sonra ligin adı haberlerde en çok geçen takımlarından biri oldu. Gerek yıldız oyuncusu Emre Mor’un sergilediği başarılı performans ve transfer iddiaları gerekse de sezonun ikinci devresi başlamadan göreve getirdiği Volkan Demirel ile yolları ayırmış olması İstanbul temsilcisini dikkate değer kılıyor. Bununla birlikte basında yer alan haberlere göre Süleyman Hurma’nın başkanlığını yaptığı takım, Volkan Demirel’in yerine İtalyan futbolunun efsane isimlerinden Andrea Pirlo’yu getirmeyi hedefliyor.

Hacim Büyüyor

Bu sezon Süper Lig’de dikkate değer işler yapan Fatih Karagümrük’te gündem oldukça yoğun ve takımın birçok ismiyle yollarının ayrılması bekleniyor.

Bu isimlerden biri olup olmadığı merak edilen Emre Mor ile alakalı belirsizlik aralıksız olarak sürüyor. 24 yaşındaki yetenekli oyuncu bir hayli iyi işler çıkarttığı sezona damga vuran isimlerden biri oldu ve bu durum onu hem Avrupa’dan hem de Türkiye’den pek çok kulübün radarına soktu.

Bununla birlikte Emre’nin bu performansında direkt olarak etkili olan isimlerden Teknik Direktör Volkan Demirel, iyi bir ilk tecrübe geçirdiği kulüpten Başkan Süleyman Hurma’nın talebi sonrasında ayrıldı

Bu kadar başarılı geçen bir sezondan sonra bu ayrılığın nedeni tam olarak anlaşılamadı ancak basında yer alan son iddialar futbol kamuoyunu bir hayli heyecanlandırdı. Zira söz konusu iddialara göre Fatih Karagümrük’ün radarındaki teknik adam İtalyan futbolunun efsane isimlerinden Andrea Pirlo.

İtalyan teknik adamla görüşmelerini sıklaştıran Fatih Karagümrük en kısa süre içerisinde bu operasyonu tamamlamayı hedefliyor. Bununla birlikte İtalyan Teknik Direktör konusunda Francesco Farioli ile yola çıkan Süleyman Hurma’nın kulübünün bu bağlamda dikkat çekici bir ilgisi olduğunu da belirtmeden geçmemek lazım.

Pirlo’nun Kariyeri

İtalyan futbolunun en büyük simgelerinden biri olan Andrea Pirlo, oyunculuk döneminde İtalyan devlerinin 3’ünde de forma giydi.

Brescia altyapısından yetişen Pirlo, buradan ilk olarak Inter’e transfer oldu. Sonrasında yine Brescia veya Reggina gibi kulüplere kiralık olarak gönderilen Pirlo, 2001/2002 sezonunun başında Milano’nun diğer yakasına geçti ve 17 milyon Euro gibi bir bedel karşılığında Milan’a transfer oldu.

Milan’da geçen 10 sene sonrasında bir diğer İtalyan devi Juventus’un yolunu tutan İtalyan efsane, burada geçen 3 yıldan sonra Amerika Birleşik Devletleri takımlarından New York City’ye transfer oldu.

2 sezon da burada top koşturan İtalyan efsane futbolculuğu bıraktıktan sonra Juventus’un 23 Yaş Altı takımının teknik direktörlüğüne getirildi. Burada geçen kısa süreden sonra direkt olarak Juventus A Takımına çıkartılan Pirlo, Siyah Beyazlı ekipte sadece 1 sezon görev yapabildi.

Bu görev süresi esnasında 52 maça teknik direktör olarak çıkan 43 yaşındaki futbol adamı bu maçlarda 34 galibiyet, 10 beraberlik ve 8 mağlubiyet aldı ancak performansı beğenilmedi.