Volkan Demirel Formülünü Açıkladı

Bu sezon Süper Lig’de dikkat çeken performanslardan biri Fatih Karagümrük’ten geldi ve bu performansın baş mimarlarından biri de Teknik Direktör Volkan Demirel oldu. Genç teknik adam yayıncı kuruluşta yorumculuk yaparken Karagümrük ekibinin Başkanı Süleyman Hurma tarafından yapılan teklif sonrası ilk kez teknik direktörlüğe soyundu ve açıkçası kimsenin de beklemeyeceği kadar iyi bir performans ortaya koydu. Tüm bunlarla birlikte yine Süleyman Hurma ile hedeflerinin ortaklaşamaması sonrasında görevinden ayrılan genç teknik adam, yorumcu Mehmet Demirkol’un programında önemli açıklamalarda bulundu. Emre Mor konusunda yaptıklarını da açıklayan Demirel’in açıklamaları oldukça dikkat çekiciydi.

İletişim Emre’yi Döndürdü

Bu sezon Süper Lig’in gözden uzak ancak etkileyici performans sergileyen takımı olan Fatih Karagümrük, son haftalarda birkaç fazla puan daha alabilmiş olsa Avrupa kupalarının kapısını kendine açabilirdi.

İtalyan Teknik Direktör Francesco Farioli’nin ayrılığından sonra hiç beklenmedik bir karar daha alan Başkan Süleyman Hurma, o esnada yayıncı kuruluşta yayıncılık görevini ifa eden Volkan Demirel’i takımın başına getirdi.

Demirel’in oyunculuk kariyerinden kalan antipatik geçmişi yorumculuk zamanında biraz daha kırılmıştı ancak teknik direktörlük performansı konusunda kimsenin pek bir düşüncesi yoktu. Ancak genç teknik adam kariyerinin ilk adımında oldukça iyi işler çıkardı ve Fatih Karagümrük’ü üst sıralara taşıdığı gibi Emre Mor’un da kariyerinde yeni bir sayfa açmasıyla öne çıktı.

24 yaşındaki oyuncuyu deyim yerindeyse futbola geri döndüren Demirel, Mehmet Demirkol’un programında önemli açıklamalarda bulundu. Demirkol’un Emre Mor konusunda nasıl bir yol izlediğini sormasına cevap olarak iletişimi veren Demirel’in açıklamaları dikkat çekiciydi.

Emre Mor’a kendisinin hedefleri olduğunu ve bu hedeflere ulaşırken bir diğer hedefinin de onunla beraber olmak olduğunu dile getirdiğini belirten Demirel, oyuncunun da ikna olmasıyla birlikte sürecin başarıya ulaştığını ifade etti.

Öte yandan Emre Mor’un Türkiye’de forma giyen kanat oyuncuları konusunda en yeteneklisi olduğunu savunan Demirel, oyuncunun kendi dönemleri içerisinde kariyerinin gol rekorunu kırdığını hatırlattı ve buna rağmen asıl katkısının savunma açısından olduğunu da belirtti.

Ona Hoca Gerek

Tüm bunların dışında Demirkol’un merak ettiği bir diğer konu da Emre Mor’un Volkan Demirel’in ayrılığından sonra eski sancılı günlerine geri dönüp dönmeyeceğiydi. Demirel bu soruya da dürüst bir biçimde cevap verdi ve oyuncunun kendi yeteneklerini sergileyemiyor oluşuna kızdığını açıkladı.

Emre Mor’un sinirli görüntüsünün kendisine kızmasıyla alakalı olduğunu belirten genç teknik adam, ona tam anlamıyla rehberlik edecek birilerinin olması gerektiğini de aktardı. Bu duruma örnek olarak oyuncunun çimle bile kavga edebildiğini gösteren Volkan Demirel’in açıklamaları aslında kendi iletişiminin de ne kadar kuvvetli olduğunu net bir şekilde gösteriyordu.

Bununla birlikte Volkan Demirel’in açıklamalarında Süleyman Hurma ile olan ilişkisi, Fatih Karagümrük’teki zorlu şartları ve oyunculuk kariyerinde yaşadıkları gibi önemli satırbaşlarının da var olduğunu belirtmek gerek.