Fenerbahçe İspanyol Kaleciyi Türkiye’ye Getirmeyi Hedefliyor

Teknik direktörlüğe İsmail Kartal’ı getiren Ali Koç, takımın 2023 – 2024 sezonunu şampiyon olarak bitirmesi adına elinden geleni yapacak. Fenerbahçe, yakından takip edenlerin bildiği üzere şu ana kadar kadrosunu Ryan Kent ve Edin Dzeko ile güçlendirdi. Bu iki isme her an yenileri eklenebilir.

Ali Koç Yabancı Kaleci Transfer Etmeyi Hedefliyor

Fenerbahçe’nin kadrosunda Altay Bayındır ve İrfan Can Eğribayat gibi iki genç ve yetenekli kaleci yer alıyor. Bilhassa Altay Bayındır’ın 2019 – 2020 sezonundan bu yana Fenerbahçe’nin kalesini koruduğunu ve kaptanlığa kadar yükseldiğini söyleyebiliriz. 25 yaşındaki kaleci, zaman zaman hatalı goller yiyebiliyor. Şampiyonluğu kaptırmamak adına her pozisyona kaliteli oyuncuları transfer etmeyi hedefleyen Ali Koç, kadroya bir de yabancı kaleci eklemekten yana! Bu sayede, kalede Altay Bayındır ve yabancı kaleci arasında rekabet yaşanacak.

Altay Bayındır’ı takip eden Avrupa kulüplerinin olduğu söyleniyor. 1998 doğumlu kaleci, maddi açıdan tatmin edici bir teklif geldiği takdirde Fenerbahçe’den ayrılabilir. Bu detay, yabancı kaleci transferini gerekli hale getiriyor.

Dominik Livakovic Transferinden Sonuç Alınamadı

Ali Koç’un transfer etmek istediği ilk isim Dominik Livakovic idi. Hırvat kaleci, 2022 Dünya Kupası’nın yıldızı olmayı başarmıştı. Güncel tarih itibariyle, Hırvatistan’ın Dinamo Zagreb kulübünde top koşturan 1995 doğumlu kaleciyi kadroya katmak isteyen Ali Koç, geçtiğimiz günlerde özel uçağı ile Hırvatistan’a gitti. Burada oyuncu ve menajeri ile görüşmeler gerçekleştirildi.

Dominik Livakovic cephesinde herhangi bir sorun yok! Hırvat kaleci, Fenerbahçe’nin kendisine yapmış olduğu yıllık 1.5 milyon Euro’luk teklifi makul buluyor. Ancak, Dinamo Zagreb’in oyuncuyu kolay kolay bırakmaya niyeti yok! Hırvatlar, deneyimli kaleci için Fenerbahçe’den 10 milyon Euro bonservis istiyorlar. Fenerbahçe, ilk etapta oyuncu için 6 milyon Euro önerdi. Bu önerisi kabul görmeyince teklifini 7 milyon Euro’ya çıkardı. Ancak, Hırvatların 10 milyon Euro’dan bir kuruş aşağıya inmeye niyetleri yok!

Dominik Livakovic ile ilgilenen tek kulüp Fenerbahçe değil! Ünlü İspanyol kulübü Villareal de Hırvat kaleciyi kadrosuna katmak adına uğraşıyor. Onlar bu transferde daha avantajlılar! İspanyollar, Dominik Livakovic için Dinamo Zagreb’e 10 milyon Euro önerdiler. Herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde bu transferi bitiren taraf Villareal olacak.

David de Gea İsmi Gündeme Geldi

Yabancı bir kaleciyi Fenerbahçe’ye kazandırmakta kararlı olan Ali Koç, Dominik Livakovic transferinden sonuç alamayınca gözünü David de Gea’ya çevirdi. 1990 doğumlu kalecinin Manchester United ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde sona erdi. İngiliz kulübü, David de Gea’ya herhangi bir sözleşme yenileme teklifinde bulunmadı. İspanyol kaleci, yüksek ihtimalle kariyerine farklı bir kulüpte devam edecek.

Ali Koç, önümüzdeki günlerde David de Gea’nın temsilcileri ile bir araya gelecek. Oyuncunun maddi talepleri öğrenilecek. Bu transferin gerçekleşmesi pek kolay olmayacak.