Yeni Transferlerin Ardından Emre Mor’un İşi Bir Hayli Zorlaştı

Fenerbahçe; 2022 – 2023 sezonunda şampiyon olabilmek adına kadrosunu hem yerli hem de yabancı oyuncular ile takviye ediyor. Sarı lacivertli takımın yeni transferlerinden birisi de Emre Mor! 1997 doğumlu isim; Fatih Karagümrük’ten iki milyon Euro artı sonraki satıştan pay karşılığında Fenerbahçe’ye transfer oldu. Başta sağ kanat olmak üzere hücumun neredeyse her bölgesinde forma giyebilen Emre Mor’un Fenerbahçe’de yapacakları merak ediliyor.

Birkaç hafta öncesine kadar Emre Mor’un Fenerbahçe’de maçlara ilk 11’de çıkacağına dair tahminler yapılıyordu. Ancak, Fenerbahçe’nin son günlerde yapmış olduğu transferlerin ardından bu fikirler değişti. 25 yaşındaki oyuncu; önümüzdeki sezonun büyük bir kısmını yedek kulübesinde geçirebilir.

Joshua King Transferi Emre Mor İçin Bir Hayli Kötü Oldu

Fenerbahçe; şu ana kadar Lincoln Henrique, Bruma, Willian Arao, Tiago Çukur ve Joshua King’i kadrosuna kattı. Bilhassa Joshua King transferinin Emre Mor’u kötü etkileyeceğini ifade edebiliriz. 1992 doğumlu Joshua King; son olarak Premier Lig kulüplerinden Watford’da forma giymişti. Geçtiğimiz sezon 32’si Premier Lig olmak üzere toplam 33 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sahada 2 bin 294 dakika kaldı. Sezonu beş gol ve üç asist ile tamamladı. Premier Lig’de bir sezonda toplam sekiz gole katkı sağlaması oldukça değerliydi. Sezonun bitmesiyle beraber kulüpsüz kaldı. Fenerbahçe; hızlı davranarak oyuncuyu kadrosuna kattı.

Joshua King çok yönlü bir oyuncu! Forvet arkası başta olmak üzere sağ ve sol kanatta da forma giyebilir. Bir başka deyişle, Fenerbahçe’nin bir diğer yeni transferi Emre Mor ile aynı bölgenin oyuncusu olarak görev yapıyor. Emre Mor; hazırlık maçlarında kendisini gösteremediği ve yeni sezona iyi başlayamadığı takdirde formasını Joshua King’a kaptırabilir.

Joao Pedro Transferi İşleri Zorlaştırabilir

Fenerbahçe’nin gündeminde bulunan bir diğer isim Joao Pedro! 1992 doğumlu Brezilyalı oyuncu; 2014 – 2015 sezonundan bu yana İtalya’nın popüler takımlarından Cagliari’nin formasını giyiyor. Hem Serie A’da hem de Serie B’de etkili bir performans ortaya koyan 30 yaşındaki futbolcu; tıpkı Joshua King gibi forvet arkası başta olmak üzere hücumun her bölgesinde oynayabiliyor.

Fenerbahçe’nin Joao Pedro ile önümüzdeki günlerde resmi sözleşme imzalayabileceğine dair iddialar mevcut! Sarı lacivertli takım; bu transfer ile beraber hücum hattında çok sayıda seçeneğe sahip olacak. Bu durum; daha önce de ifade ettiğimiz gibi Emre Mor için ciddi bir dezavantaj!

Genç Futbolcu Yabancı Sınırının Avantajını Kullanabilir

Emre Mor; Joshua King ve gerçekleşmesi halinde Joao Pedro transferleri yüzünden kendisini bir anda yedek kulübesinde bulabilir. Ancak, yabancı sınırı dikkate alındığında Emre Mor’un ilk 11’de forma giyme ihtimalinin de olduğunu söyleyebiliriz.

Fenerbahçe’de kaleci Altay Bayındır’ın yeri garanti! Bunun yanı sıra, Ferdi Kadıoğlu da sol bekte görev yapacak. Emre Mor; ilk 11’deki üçüncü yerli futbolcu olabilir.