Fatih Karagümrük’te Beklenmedik Gelişme

Bu sezon Süper Lig’in en dikkat çeken takımlarından biri olan Fatih Karagümrük, geçen sezon el sıkıştığı Francesco Farioli ile yollarını ayırma kararı almış ve hiçbir teknik direktörlük deneyimi olmayan Volkan Demirel’i göreve getirmişti. Demirel yönetiminde de oldukça iyi işler çıkartan İstanbul temsilcisi ligi de iyi bir noktada tamamlamış ve bu süreçte Emre Mor’u da kariyerinin tepesine taşımayı başarmıştı. Gelecek sezonun planlamalarına başlayacağı düşünülen genç teknik adam ve kulübünden beklenmedik bir haber duyuldu. Volkan Demirel, kendi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kulüp Başkanı Süleyman Hurma’nın isteği sonrasında görevinden ayrıldığını duyurdu.

Kıyım Başladı

Bu sezon Süper Lig’in ilk devresinde İtalyan teknik direktörü Francesco Farioli ile yollarını ayırma kararı alan Fatih Karagümrük, genç teknik adamın yerine yine bir genç teknik adam olan Volkan Demirel’i getirmişti.

Yayıncı kuruluşta görev yaptığı dönemdeki yorumlarıyla dikkat çeken Demirel, aynı halefi gibi hiçbir teknik direktörlük deneyimi olmamasına rağmen Süleyman Hurma tarafından seçilen isimdi. Genç teknik adam kulüpte göreve  başladığı ilk günden itibaren dikkat çeken hareketlere imza atarken, Fatih Karagümrük bilhassa ligin son düzlüğünde topladığı puanlarla üst sıralarda kendine yer buldu.

Sezonun en flaş isimlerinden biri olan Emre Mor da kariyerinde Fatih Terim, Thomas Tuchel gibi isimlerle çalışmasına rağmen zirveyi Demirel yönetiminde bulmuş ve genç teknik adam bu başarısıyla da takdir toplamıştı.

Ancak Fatih Karagümrük’te hiç beklenmedik bir gelişme yaşandı ve Volkan Demirel görevinden ayrıldığını duyurdu. Sezon bittikten sonra Başkan Süleyman Hurma ile bir görüşme yaptıklarını ifade eden Demirel, bu görüşmede Hurma’nın isteği üzerine yolların ayrıldığını açıkladı.

Fatih Karagümrük camiasında ve futbolseverlerde şok etkisi yaratan bu haberden sonra tüm oklar bir anlamda Süleyman Hurma’ya dönmüş oldu. Emre Mor’u bu kadar iyi kullanan ligin son düzlüğünde kendi oyununu oturtan bir teknik direktörün neden bir anda görevinden ayrılması gerektiğini anlamak da gerçekten pek kolay değil.

Bununla birlikte şimdi merak edilen konu Volkan Demirel’in yerine kimin getirileceği olacak.

Emre Mor’a Zarar

Öte yandan her ne kadar sezonun en flaş performanslarından birini ve kariyerinin en iyi dönemini yaşamış olsa da Emre Mor adına bu kararın sarsıcı bir etkisi olacağı kesin.

24 yaşındaki yetenekli oyuncu Volkan Demirel’in yönetiminde direkt olarak silahtı ve bu bağlamda ona düşen görevi yerine getirebileceğine tüm camia inandırılmıştı. Ancak şimdi Volkan Demirel görevden ayrıldı ve kulüp yeni bir hoca bulmak zorunda.

Emre Mor bu kadar başarılı bir performans sergiledikten sonra önce Milli Takıma alınmadı sonra da kendisini parlatan hocası takımdan ayrıldı. Oyuncu bu iki büyük hayal kırıklığından hafif kurtulabilirse performansına devam edecektir ancak konu Emre Mor olunca kimse iki kere düşünmeden bir şey diyemez.